Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Telekadó, a sport halála
Topikleírás:2011 december végén úgy módosították a helyi adókról szóló törvényt, hogy fűnyíró elv alapján minden céges vállalkozás az eddigi, és nem kevés felépítményadó mellett, és nem helyett immár telekadót is fizethet 2012-től. Nem vették figyelembe pl. a sportpályákat, ahol a mai világban gyakorlatilag nem lehet rentábilis (profittermelő) tevékenységet végezni, s emiatt a többmilliós (4-10 millió Ft/év) telekadó a megszűnést, tönkremenetelt jelenti. Ugyanis elfelejtették belevenni, hogy megfelelő bevétel elérése esetén kell csak fizetni, ha már a mentességet élvező tevékenységek alól kivették. Ez lenne a sportot támogató kormányzati szándék és magatartás?!
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:Rajongó2009
Létrehozás dátuma:2012.04.08 10:43
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!