Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Jelzálog alapú 13. havi nyugdíjat!
Topikleírás:Felosztó-kirovó rendszer van. Annyi nyugdíjat lehet felosztani (annyi jár), ami a kirótt járulékokból befolyik. Jelenleg ennél az összegnél többet kapnak a nyugdíjasok, aminek gazdasági alapja nincs, hitelből fizetik, ezáltal nő az államadósság. A többlet jóléti juttatások megvonása nagy ellenállásba ütközik, ezért a megoldás a jelzálog alapú 13. havi nyugdíj lehet. Alapból megkapná mindenki azt a nyugdíjat, ami a járulékokból befolyik. Ha kevesli az összeget, akkor kaphat kiegészítő nyugdíjat úgy, hogy lakására a folyósított összeget jelzálogként bejegyzik. A jelzálogot haláláig nem érvényesítik, így nem fenyegeti az utcára kerülés réme.
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:Ipari-antidepresszió
Létrehozás dátuma:2008.11.11 21:21
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!