Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Gyerektartas kulfoldrol,hogyan,mennyi?
Topikleírás:Gyerektartas fizetese kulfoldrol, 55 000 Ft eleg v. keves? Velemenyeket, gyakorlatot szeretnek hallani ezzel kapcsolatban. Jelenleg kulfoldon dolgozom. Ket eve, hogy kulonvaltunk a gyermekem anyjatol. Nem volt semmi birosag, meg ugyved, azt mondta, hogy annyit fizetek, amennyit jonak latom. Akkor figyelembe veve a magyar gyakorlatot, a magyar megelhetesi koltsegeket, 50 ezer forintot lottunk be, ez az akkori netto fizetesem kb. 7-8%-a volt. De az adokulcsok is mas jelleguek. Tudom, hogy a magyar gyakorlat valahol a netto osszeg 15%-20% korul van, de javitsatok ki, ha nem igy van. Ez a 8 % lehet, hogy aranyban keves, de pl. csak a lakberre 1100 eurot, kesobb 1350 eurot plussz rezsit fizettem, tehat a kulfoldi fizeteseket es a megelhetesi koltseget figyelembe veve egeszen masok az aranyok. Ha az osszeget most euroban nezzuk, akkor tobb mint tiz szazalekkal fizetek tobbet, holott abszolut ertekben ez nem valtozott Hogyan lehet ezt igazsagosan, korrekten megcsinalni? Ketszer valtam munkanelkulive atmenetileg, ezt az osszeget ettol fuggetlenul tovabbra is fizettem. Ahogy korbekerdeztem elvalt anyukakat ennel kevesebb osszegrol szamoltak be, de ott a magyar fizetesek voltak az alapok, illetve nagyon gyakran eleg rendszertelenul fizeti a kedves apuka, vagy csak azert jelenteti be magat minimalberre, hogy ne kelljen annyit fizetni. Tobbszor emlitettem a gyermekem edesanyjanak, hogy jelezze, ha penz kell, illetve nehany tizezer forintal meg is toltam a szuletesnapot, nevnapot, ill. az ovodakezdest. Azt is mondtam, hogy ha ez keves, akkor mondja, hogy ennyi es ennyi kell es fizetem. Mi ebben a korrekt es igazsagos gyakorlat? Mi van akkor, ha bevallalom a nagyobb aranyt, de hazamegyek dolgozni x ido utan es hirtelen leesik ez az osszeg? Van ennek a magyar gyakorlatban valami felso hatara? Tevedes ne essek, nem a fiamtol szeretnem elvenni a penzt. De azt nem tartom realisnak, hogy a szazalekalap ebben az esetben ugyanaz legyen, amikor sokkal magasabb megelhetesi koltsegek jelentkeznek. Vegyuk a minimalberek aranyat es annak alapjan lojuk be? Vagy az atlagfizetes aranyat? Vagy nezzuk meg a koltsegeket? Eppen azon vagyok, hogy ezt az osszeget 55 v. 60 ezer forintra emeljem, de most kijott egy kis anyagias jellegu vita es ezert gondoltam, hogy rakerdezek. Ha ezt az 55 ezer forintot nezzuk, mint a netto osszeg 15%-a, akkor ugye Mo-n ennyit fizet az, akinek brutto 740 ezres jovedelme van. (Gy.k. br. 740 e az netto 366 e, ennek a 15%-az 55 e Ft.) Szeretnem ezt a dolgot felnott ember modjara, korrekten kezelni. Kerdem en, hogy ez az 55-60 ezer forint, eleg, sok, vagy keves?
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:nyman
Létrehozás dátuma:2008.09.06 21:55
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!