Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Ki legyen a reformok vesztese rövidtávon
Topikleírás:Már évek óta azon megy a vita, hogy ki vágja vissza az ország lehetőségeihez képest túlzott jóléti kiadásokat. Nem összegszerűen sok, hanem százalékosan. Jelenleg azeket a jóléti dolgokat, mint szociális segély, 13. havi nyugdíj, emelt bérek a közszférában, egészségügy, oktatás, rokkantnyugdíjazás, GYED, stb részben hitelből fedezzük, ezért nagy a költségvetési hiány, ami miatt évente nő az államadósság. Abban a Fidesznek igaza van, hogy Medgyessy 100 napos programjai okozták ezeket a magas jóléti kiadásokat. Abban az MSZP-nek igaza van, hogy a Fidesz most akadályozza a reformokat a demagóg riogató kampányokkal. Ha ezeket a kiadásokat visszafognánk, akkor a felszabaduló kiadási tételeket lehetne adócsökkentésre fordítani, ami gazdasági növekedésssel járna. Ha gyorsabban nő a gazdaság, akkor a százalékosan kisebb arányú jóléti kiadás később összegszerűen nagyobb jóléti kiadáshoz vezet. Ma Magyarországon a reform azt jelenti, hogy erősen csökkentjük a jóléti kiadásokat, ezért nem akarják meglépni.
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:Ipari-antidepresszió
Létrehozás dátuma:2008.03.30 21:31
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!