Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Közülünk mentek ki... (hitehagyottak)
Topikleírás:Egyre gyakoribb e fórumon a bibliai hitű emberek ócsárlása azok részéről, akik valaha ugyanilyen hitet vallottak, de aztán elhagyták. Javaslom itt megfelelni az ilyen embereknek, védekezni rágalmaik, fikázásuk ellen, mert unom a Hgy topicokat, hogy ott vitáznék ilyesmiről. . Nos, szerintem ezek a hitehagyottak kevélyek, önteltek, általában magukat különbnek mutatják a hűségeseknél a következőkben: 1.) Értelmesebbnek. Az ilyen kevélyek szemében ostobák a hűségesek. Utóbbiak behunyják szemüket, lemondanak a szép, és értelmes dolgokról, míg aki él ezekkel, értelmes, okos dolgokban részesül. Stb. 2.) A hitehagyottak jobban ismerik Istent (isteneket, szellemet, akármit). Érvük, ők megpróbálták, amit a hűségesek, de ők többet, jobbat is kaptak, mert mást is próbáltak, és az működik. AZ aztán működik, míg a biblia nem is úgy van, a sorok közé, meg fölé, meg a szellembe, meg istenbe látnak, míg a hívők szegények-szegényesek, vakok. Ők, a kevélyek igazán szellemi emberek, a bibliai hívők csak hazudnak, még hitüket is hazudják, tulajdonképpen hitetlenek szerintük. 3.) A hitehagyottak becsületesebbnek tartják magukat és egymást. A bibliai hivők csak hazudnak, ők azonban megmondják a frankót, és magukat is megítélik, bizony. Van, aki 30 évig hazudta magát hívőnek, sorolta magát a hívők közé (képmutatóskodott), most ezt büszkén hirdeti, és most minden hite, vallása mellett kitartó ember becsületét, szavahihetőségét és hitét kétségbe vonja. . Szerintem a hitehagyottak szegények, nem különbek a hűségeseknél. Szegényebbek képzeletükben, el sem tudják képzelni, hogy valaki igazán hihet, hogy Isten esetleg tényleg ad hitet valakinek úgy, ahogy a Bibliában írva van. Szegényebbek tisztességben. Nem azt mondom, hogy el kéne ismerniük, de legalább ne vonnák kétségbe a hívők tisztességét! Legalább ne állítgatnák, hogy a bibliai hívő biztosan hazudik, és kevésbé, vagy nem is ismeri Istent. Én az ő a bibliai hívőkről szóló állításaikat, hirdetésüket vitatom. Nem ismerem el, hogy aki valaha hitet hazudott, holott nem hitt, az most becsületesebb annál, aki erről nem hazudott, hanem hű. Nem ismerem el, hogy több szellemi-, istenismeretük, stb. lenne. Szerintem soha nem ismerték meg a Bibliában leírt Istent, legfeljebb más istent ismertek meg. Igaz rájuk az apostol írása: "Közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók; mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradtak volna; de hogy nyilvánvalóvá legyen felőlük, hogy nem mindnyájan közülünk valók." [1 Ján. 2.19]
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:CSerfa
Létrehozás dátuma:2006.04.14 15:21
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!