Keresés

Részletes keresés

Topikcím:Az OTPdirekt lopja a Junior ügyfelek p
Topikleírás:A minap meglepodve tapasztaltam, hogy a Junior szamlamrol 150 Ft-ot elemelt az OTP "OTPdirekt havidij" jogcimen. Augusztus vegen kaptam meg egy levelet, melyben azt irtak, hogy az eddigi mobiltelefonos, telefonos es internetes szolgaltatast migraljak egy un. egyseges OTPdirekt szolgaltatassa, ahol a szolgaltatasi kor annyiban bovul, hogy igenyelheto egy sms-es egyenlegertesito, mely heti 2 alkalommal a megadott telefonszamra elkuldi az aktualis egyenleget. Mindezt havi 150 Ft-os dij elleneben. Tavaly december ota rendelkezem internetes szerzodessel, mert a netbankot viszonylag surun hasznalom tranzakciok lebonyolitasara. A mobiltelefonos szolgaltatast direkt nem kertem, mert nem akartam, hogy ezzel zavarjanak - ha erdekel az egyenlegem, ugyis meg tudom nezni a neten. Ehhez kepest augusztus honapra levontak a 150 Ft/ho havidijat az OTPdirekt szolgaltatasra, de ellenszolgaltatast cserebe nem kaptam, mert egy darab sms nem erkezett a telefonomra - csodalkoztam is volna, mert nem bocsatottam az OTP rendelkezesere a szamom. Tehat felhivtam a telefonos ugyfelszolgalatot, ahol elmondtam a problemamat, es hogy nekem az ujonnan bevezetett OTPdirekt Junior Light csomagra lenne szuksegem, a honlapon es a kapott levelben kozzetett informaciok szerint tovabbra is havidijmentesen. Elmondtak, hogy sajnos nem tudnak segiteni (mire is jo ugye a telefonos ugyintezes...), menjek be egy bankfiokba. Tehat utam egyenest ide vezetett. Eloadtam a problemamat, mire az ugyintezo elkerte a bankkartyamat es a mobiltelefonszamom. Kis varakozas utan megkerdeztem, hogy ez mihez is szukseges, ugyanis pont azt probaltam a tudtara adni, hogy az internetes szolgaltatason kivul nekem semmi masra nincs szuksegem, es szeretnem ha Junior ugyfelkent mindezt tovabbra is ingyenesen igenybe vehetnem. Na, itt kezdodtek a problemak, mert hogy a szolgaltatasokat osszevontak, es most mar csak egyseges OTPdirekt szolgaltatast tudok igenybe venni. Ezt azonban a 2004. aug. 18-i hirdetmeny szerint 90 Ft-os havidijjal. (ennek ellenere is 150 Ft-ot vontak le ugyebar) Mondtam, hogy en ezt nem tartom korrektnek, hogy egy eddig ingyenesen igenybe veheto szolgaltatast most ennyiert adnak, es errol nem is ertesitettek. Erre az ufsz-es azzal a peldaval elt, hogy a boltban is 140 Ft-ert kapom a kenyeret, aztan kovetkezo heten mar 150 Ft, es ez ellen nem tudok sok mindent tenni. Azert en rakerdeztem, hogy megis hogy gondoljak, hogy egy mult ev decemberben megkotott havidij nelkuli internetes szolgaltatasrol szolo szerzodest hogyan tehetnek jogfolytonossa egy olyan OTPdirekt szerzodessel, melynek havidija van - mindezt az en beleegyezesem nelkul a hatam mogott. Sajnos nem tudott segiteni ezugyben, o szerinte ugyanis 90 Ft/ho dijat kell felszamolniuk aug. 1-tol, es a 150 Ft-rol nem tud semmit. Kertem a feletteset, aki jo negyed orat varattatott, kozben egy kisebb kupaktanacs jott ossze hatul a szinfalak mogott az en ugyemben. Fejetlenseg ugyanis volt, meghozza nem is kicsi. Vegul arra jutottak, hogy a 2004. aug. 18-i hirdetmenyt nem jol ertelmeztek, es a Junior ugyfeleknek a heti 2 sms-ertesites nelkuli OTPdirekt Junior Light csomag tovabbra is havidij nelkul veheto igenybe, a 90 Ft-os havidijat pedig a lakossagi ugyfeleknek szamolhatjak fel az internetes, mobitelefonos es telefonos szolgaltatasert. Mondtam, hogy rendben, akkor en kernem a Junior Light csomagot mobiltelefonos es minden egyeb szolgaltatas nelkul, egyedul az internetest kerem a tovabbiakban, csakugy mint eddig. A papirmunka utan rakerdeztem, hogy akkor a tevesen levont 150 Ft-os havidijat lesznek-e szivesek visszautalni a szamlamra, azert ugyanis semmilyen ellenszolgaltast nem kaptam cserebe. Az ufsz-es erre se szo, se beszed, adott egy szep ures A4-es lapot, hogy irjak egy levelet a felettesenek. Meg is tettem, leirtam tovirol hegyire az egesz tortenetet, majd hatravitte a szinfalak moge egy ujabb 5 percre. Osszesen kozel 1,5 oras ugyintezes utan az ufsz-es egy alairt es lepecsetelt levellel jott vissza, miszerint a tevesen levont penzemet visszautaljak, az internetes szolgaltatast pedig az OTPdirekt Junior Light csomag kereteben tovabbra is dijmentesen vehetem igenybe. Az en tortenetem itt veget ert, viszont ismerosomtol is kaptam egy telefont, miszerint o tole is levontak a 150 Ft-os havidijat - holott heti 2 sms-t o sem kap -, es a bankfiokban elmondtak, hogy nem hajlandok az internetes szolgaltatast nyujtani, csak 90 Ft-os havidij elleneben... A fejetlenseg tehat folytatodik, es nemcsak en jartam igy. Tehat vigyazzatok, mi tortenik a penzetekkel, mert a burokracia vilagaban konnyen lehet, hogy egy nagy fejes zsebebe vandorol.
Kulcsszavak:
Megjegyezhető URL:
Kép: [nincs]
Létrehozó:NeoXon
Létrehozás dátuma:2004.09.08 16:57
Státusz:aktív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!