dollerakos Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1136
Idáig három pár hangfallal mérkőztettem meg az Orion HS 40-eseimet az általam átalakított váltójával, a tesztek nagyon tanulságosak voltak. A műsor-anyag leginkább klasszikus zene volt, jó minőségű felvételeken, volt zenekari, kamara-, énekes, korabeli hangszeres zene, valamint dzsessz a Loussier trióval. A hangfalakat minden esetben állványra állítottuk. Igyekszem rövidre fogni......
------------
Heybrook HB1 kontra Orion HS 40 - Telefunken STM 1 végfok + STP1 előfok, Pioneer PD-7300 CD-játszó, Goldring IQ2 hangszedő, Sherwood PM 1270 lemezjátszó

A Heybrook hangja magasabbra hangolt, időnként idegesebb hangkép, nincs mélye, de néha kontúrosabb. Az Orion hangja selymesebb, nyugodtabb, kiterjedtebb, a tonalitás jobban érzékelhető, szebb hangszer-hangok, szebb beszédhang.
------------
Yamaha NS525-F kontra Orion HS 40 - Telefunken STM 1 végfok + STP1 előfok, Pioneer PD-7300 CD-játszó, Goldring IQ2 hangszedő, Sherwood PM 1270 lemezjátszó

Az Orion a Yamahát inden vonatkozásban letakarította, mindenki ugyanezt hallotta, pár perc alatt döntöttünk, nem is kellett folytatni a tesztet.....
-----------
TDL RTL2 kontra Orion HS 40 - Kenwood hifitorony a legnagyobb erősítő, CD-játszó és a legszuperebb lemezjátszó a legszuperebb MC hangszedőjével, trafójával (nagyon elnézést kérek, de nem tudom a pontos típusokat, fel kellett volna írnom....)

Rögtön elsőre: az Orion nagyon megnyerő, nagyon nyílt, testes, kifejezetten szép, erőteljes hang, emlékeim szerint Telefunkenes + Pioneer-os hanghoz képest is méginkább, ezt a többiek is hallották, mondták is, ehhez képest az RTL összetömörödött, magasban szegény + valami mellékhang, mellékzönge a közép-tartományban. Egyvalaki meg is jegyezte az RTL-tulajdonos feé, aki hangtechnikával foglalkozik, (akinek JM-Lab Electra 926-osai vannak és szintén valami csúcs dolgokkal járatja), hogy: "A tieid sehol sincsenek ehhez képest!" Aztán később azért ki-kihallottuk az Orion hibáit is: valaki úgy jellemezte, hogy szirupos, minden szép, túlzottan is, mintha magasban kiemelne; a felső basszust kicsit megnyomja ezt - én hallottam ki, de talán nem baj, talán ezért van, hogy mindig igen jól lehet érezni a tonalitást). Meghallgattuk gyengébb felvételeken is, azt hallottuk, hogy az Orionon hallgatva szinte nincs rossz felvétel, mindent "megszépít", sosem unalmas, sosem fárasztó, mindig jó a tere, a folyosóról is hallgatva hallatszik, hogy sztereó..... Hazahoztam, este még ráhallgattam, érdekes, ezt a sziruposságot az én jóval olcsóbb, egyszerűbb rendszeremen nem hallottam (Telefunken, Pioneer....), a magasak nem dominálnak, gondolom, hogy ez azért van, mert egy komolyabb rendszeren azért többminden kijön. Meghallgattam Orion SE 260-nal is, a nagy Orion hifitorony erősítőjével, azzal is kb. ugyanazt az eredményt kaptam, mint a Telefunkennel.