Irj ha mersz Creative Commons License 2010.04.14 0 0 20092
"Nekem kötött szerződéseim vannak, amin nem lehet változtatni ilyen okokból"

Akkor sok választásod nincs:

1. Megpróbálsz vmilyen módon mégis szerződést módosítani. Vagy tán örök érvényű?
2. Lenyeled, h bizony naponta mondjuk 1200 Ft-tal nőnek a kiadásaid.
3. Ha az előbb említett összeget nem tudod kigazdálkodni (pl a céged szerkezeti átalakításával, elbocsájtással stb-vel sem), akkor be kell zárnod a boltot.
4. Ha meg tudod oldani, akkor csak azokhoz a hívásokhoz mész kocsival, ahova muszáj, egyébként ha tudod megoldod közösségivel.
5. Ha van lehetőség, akkor felmentést/kedvezményt kérsz.

"KIZÁRT Magyarországon, hogy egy nap csak egyszer kelljen fizetni, és az mondjuk "csak" 400 legyen... "

Ebben egyetértünk.

"Ő kényelmi szempontból használja a kocsit, nekem muszáj."

Nekem kedvenc iskolapéldám a várostervezések között az Bogota. A városban nagyon tré tömegközlekedés volt, az emberek szegények voltak, a város hatalmas, lényegében autóval jöttek be pályákon a peremterületekről, mivel mással nem tudtak. A városvezetés látta, h ez így nem lesz jó. Az autópályákból sávokat (a 8-ból mondjuk elvettek 4-et) választottak le, amin expressz buszokat közlekedtettek. Jobb lett volna kötöttpályás, de ennyire tellett. Az emberek sík idegek voltak, de város lám-lám kezdett élhető lenni. Utána bevezették a mobilitási hetet és az autómentes napot is, elég szigorúan. Az embereknek annyira tetszett, h megszavazták, h 2015-től a csúcsidőkben TILOS autóval mászkálni a belvárosban!!
Előzmény: cssz74 (20085)