TGergo79 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8056

1 hete van egy Szibériai csíkos mókus kislányunk 3-4 napig bent volt a nappaliban egy kis ketrecben akkor napi 3-4 órát is foglalkoztam vele (állítólag a tenyésztő is kezdte kézhez szoktatni) mindenester 3 nap már elvette a kezemből a narancsot, és közben engedte hogy megsimogassam a buksiját. Vasárnap kész lett a ketrece ami kint van a teraszon (tenyésztőnél is kint voltak, tehét elméletileg szokták a hideget) szóval mióta kint van megjött ez a szutyok esős idő és Bubó folyamatosan bent van az oduban, kajálni kijön, de alig alig látom. Lehet valami összefüggés, hogy vasárnap mikor sütött a nap rohangált ide oda, és most az esős időben bent gubbaszt, vagy csak akkor az újdonság ereje volt, hogy minden sarkot 100szor lecsekkolt? Remélem 1-2 nap és jó idő lesz és újra kijön. Másik kérdés, hogy a kézhezszoktatáshoz van e egy két ötletetk? Szerintem, ha bemegyek az oduba, tuti beszalad az oduba, most ebben az esős időben nem próbálkoztam, de amint jobb idő lesz neki esek. Kérdés, hogy ha bemegyek letakarjam az odu szájait? vagy várjak inkább türelemmel, akkor is ha esetleg nem jön ki órákig? Etetésről egy két tanács? Adjak neki akkor mikor bent vagyok, vagy akkor csak extra falatokkal gyümölcs, lisztkukac próbálkozzak?

Ui: www.vadonline.hu ha valakit érdekelnek odukamerás felvételek, idén még csak a macskabagoly oduban van költés, de remélem lassan a cinkék is nekikezdenek... főképernyőn klikk az álatok fotójára (külön-külön)

 

Bubu ketrece