locsemege Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1765
Te magad írtad, hogy a driver-rel sem látta, így gondoltam, az a probléma, hogy nincs a HDD-n Windows által ismert filerendszer.

abban a pillanatban a legelső szabad meghajtójelét kapja, akár formázott, akár nem

Ez biztos? Nincs Windows-om, így nem tudom megnézni, hogy így van-e, de szerintem csak általa ismert filerendszernek oszt betűjelet. Úgy emlékszem, hogy formázatlan partíció nem kap betűjelet, továbbá olyan sem, amin van ugyan filerendszer, de a Windows nem ismeri. Így például egy ext3-ra, ext4-re formázott partíciónak sem lesz betűjele.

Ami viszont biztos, az az, hogy a partícionálatlan területnek nem lehet betűjele, hiszen az senkiföldje. Következésképpen egészen bizonyos, hogy az új HDD-det nem fogod látni a sajátgépben. A diskmanager-ben azért megpróbáltad a partícionálást, vagy foggal-körömmel ahhoz ragaszkodsz, hogy filerendszert lásson a gép a HDD-n, amikor még nincs rajta?

Ugyanakkor - de ezt is írtam - valóban probléma lehet XP esetében, hogy nem tudja kezelni a SATA kontrollert. Ezesetben fel kellene telepíteni rá a hozzá tartozó driver-t.
Előzmény: -Thrawn-fia- (1763)