dollerakos Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1062
Jaja, időközben írtad is és rájöttem, hogy az fs a lényeges. Viszont van valami furcsaság; nem rosszul mértem, hanem ezt mértem: ha kihagyom mindkét doboz-párnál a tekercset, akkor az egyik pár esetében a magasak előtt szinte majdhogynem nincs kiemelés és sehol sincs, se előtte, se utána, viszont a 470 uH-s tekercs csinál kiemelést, viszont, a másik doboz-pár esetében, szintén a tekercs nélkül, bőven van kiemelés és ott a tekercs szerencsésen elnyomja. Az összes magas-sugárzó mind a 4 dobozban ugyanúgy van bekötve, mind ugyanaz az Isophon, mind egyforma, ugyanazt az ohmikus ellenállást is induktivitást mérem rajtuk. Vagy mégsem egyformák??? Hogy lehet ez? Az fs-en nem megy le az ellenállásuk annyira, mint a másik párban lévőknél??? Mérjem meg? Ha nem megy le, miért? - A hangjuk tiszta, semmi zizi... Most azt csináltam, hogy mind a 4 doboz esetében a párhuzamos induktivitást levittem 150 uH-re, vele a soros 2,2 ohmos ellenállás, így kivasaltam a karakterisztikát, tehát nincs hupli, a generátort tekerve teljesen sima átmenetet tapasztalok amely a magasakra jut, viszont így a töréspont feljebbre került....... Majd még a későbbiekben egy impedancia-mérést is csinálok ezeken a frekiken, hogy nehogy meglepetés érjen (az erőlködő még nem égett le :-), de talán nem fog, mert korábban, a 470 uH-s tekerccsel 2,2 kHz-en 12 ohmot értem. Tudom, meg kellene mérni akusztikusan is, de erre nem vagyok felszerelve, talán a haverom, aki elkezdte a hangváltó-módosítást. "Fülre" annyit, hogy simább lett a hangjuk. A játék folytatódik............
Előzmény: shalafi66 (1061)