Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 12964
Ez nem csak beteg embereknek van Vikim!

Egy 40 napos böjtöt (amit pl egyes mesterek elvárnak) szinte lehetetlen megcsinálni csak ásványvízzel - beledöglesz, de legalábbis bele lehet betegedni szerintem. Nagyon kevesen, nagyon kemény és nagyon szerencsés emberek képesek végigcsinálni csalás nélkül...
Az pedig nem spirituális böjt, ha koffeines italokat iszogatok néha, meg be-be dobok egy almát bébe-hóba ill gyümölcs és zöldségleveket szürcsölgetek bármiféle rendszer nélkül literszám...

Ez a léböjt viszont, ahol gyógyteák és céklalé segítségével, mindenféle méreganyag bejuttatása nélkül, mégis elégséges szinten táplálva a szervezetet; teljesen, tökéletesen átmossuk, kitisztítjuk (ezért van beöntés is benne) - lényegében RESET-álja a szervezetet, a teljes bélrendszer és a teljes érrendszer, patyolattisztává válik.

Egy ilyen böjt szerintem a leginkább egészséges, a legtöbb más, pláne az aszéktikus, csak vízivás 40 napig, maradandó károsodást, megbetegedést okozhat (és nagyon nagy szenvedés), inkább hátrányos, mint előnyös (a pszichikai lelki mellékhatások sem elhangyagolhatók ugyebár, a közérzet lelkiállapot e 40 napos kúra során). Egy Breuss kúra alatt, állítólag nincs olyan gyilkos éhségérzet, a teherbírás alig csökken, viszonylag jó a közérzet közben végig, s utána mosolyogva egészségesen, tökéletesen megtisztulva, lépek a mester elé: "kész vagyok a böjttel gurum!"...

Én ezt vélem, de persze majd csak akkor leszek autentikus a kérdésben, ha egyszer végigcsináltam... :)

Előzmény: avi01 (12963)