vapourtrail Creative Commons License 2010.03.24 0 0 12186
Sziasztok, lenne egy kérdésem.
22 éves diák vagyok, 1 hónapja az eredeti helyemen elmentem nőgyógyászhoz fogamzásgátló tablettát felíratni (most először.) Sajnos a rutinvizsgálat során egy kb. 5 x 4 cm-es cisztát talált a bal petefészkemen; mára, a kontrollvizsgálatkor már 7 x 5 cm-esre nőtt. Háromrekeszes, melyek közül 2 tiszta folyadék, a harmadik viszont sűrűbbnek tűnik, és az UH alapján "intracavitális növedékeket is tartalmaz." Az orvos laparoscopiás műtétet javasolt, az előbbi két ciszta leszívását és az utóbbi kivételét. A problémám az, hogy az ide legközelebb lévő kórházban, Szombathelyen egyrészt nem igazán van esély arra, hogy már a közeljövőben megműtsenek, másrészt a tanulmányaim miatt az idő 90%-ában Budapesten élek. Ezért szeretném, ha a műtétre inkább Budapesten kerülne sor, ez azonban az orvosom hatáskörén kívül esik. Hogy tudom ezt megoldani, egyáltalán lehetséges-e? Menjek el egy Bp-i szakrendelésre, és kérjek tanácsot ott?

Másik kérdés: tablettát így persze még nem kezdtem el szedni, mivel az orvos szerint nem előnyös, ha a műtét idején is szedem. Miért? Az okokra nem tért ki, és hirtelenjében nem jutott eszembe megkérdezni. Előre is köszönöm a segítséget.