Sir Cadogan Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6882

Kedves Elanor!

Nem csak egy olvasód van a továbbvilágon, én is ott szoktam olvasni, egy jó történetnek kijáró izgalommal várva a folytatásokat. Két oka van, amiért nem szoktam kritikát hagyni. Az egyik elég prózai. Ott csak regisztrált felhasználók tehetik meg, az én regisztrációm pedig az utolsó szerverváltáskor elveszett. A másik viszont elvi(?) jellegű. Hiába vagy jó író, hiába remek a történet, ha a váz, amire építed engem mélységesen taszít. Az Ateas Herorumot rosszabnak tartom az inkvizíció dogmatizmusánál vagy a huszadik századi szörnyűségek mögött lévő ideológiáknál. Persze ez a történet mintha korrigálni akarná az előző abszurditásig fokozott következetességét, amit az a jelenet fejezett ki legtisztábban, amikor (aktív közreműködésük mellett) sikeresen levezényelt roxforti tömegmészárlás után a két defenzor elindul megérdemelt ötórai teáját elfogyasztani.

Szóval most sürgetésedre megtettem, de a jövőben sem lesz szándékom idegeidet kritikával borzolni. (És elnézést kérek, roszkedvemnek nem Te vagy az oka, hanem a kilátástalanság, a világ körülöttem.)

Előzmény: rkat (6880)