luciferke Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1499
Gondoltam ebben a nem túl fényes időben kicsit kipucolom a nemrég szerzett Robi-55-ömet, többek között a porlasztóját is, mert nem muzsikált valami fényesen, valószínűleg a porlasztó beállítása sem volt a tökély. Szóval alaposan szétszedtem, kipucoltam, viszont most kérdés, hogy melyik állító csavart hogyan kell beállítani, hogy jól menjen? Van ugye az üresjárati fúvóka, amit lehet ugyan csavarni, de gondolom ezt teljesen betekerem és hagyom. Az üresjárati tűszelepet hogyan kell beállítani? Ha teljesen betekertem, akkor mennyire kell visszatekerni kb, és hogyan ellenőrzöm, hogy jó-e? Az üresjárati állítócsavart gondolom csak ezek után érdemes piszkálni, hogy szépen járjon alapjáraton. Milyen egyéb állítási lehetőség van a porlasztón?

Szétszedés előtt azt is játszotta, hogy beindult, viszont gázadásra vagy nem reagált, vagy lefulladt. Ennek mi lehetett az oka? Remélem elmúlt, de azért érdekelne. A porlasztó alján van a főfúvóka, de van még alul egy tűszelep is. Annak mi a szerepe? Írtak itt olyat, hogy "a tűszelep felragadt", erre a tűszelepre gondoltak?