nmi722 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 152
Sziasztok!

Én egy 18 éves lány vagyok, és érdekes problémával küzsködök. 5 éve menstruálok, és 3 éve arra lettem figyelmes, hogy mindig pontosan 1 héttel menses előtt allergiás reakciókat produkálok. Hapcizok, taknyos vagyok, régen hasmenésem is volt. Mikor megjön akkor ezek mind abbamaradnak, mintha elvágták volna. Ledönt a lábamról, lassan már minden hónapban egy hét "kötelező szabadságom" van a suliból. Két éve voltunk nőgyógyásznál, nem vizsgált meg csak a panaszok alapján megállapította, hogy a menses előtt felszabaduló hormonok váltják ki, ugynevezett autoimmun allergia, nem lehet ellene tenni. Eddig az összes orvos széttárta a karját, hogy majd kinövöd, az első szülés után megszűnik.. Mindig mindenhol felajánlják a fogamzásgátlót de azt se tudják garantálni, hogy az megoldás lenne. És őszintén én sem szereném még elkezdeni.. Azt is mondták az orvosok, hogy elvileg ilyen létezik, a könyvekben meg van írva, hogy ez lehetséges, de még senki nem találkozott gyakorlatban ilyennel. És ötletük sincs a kezelésére. Elviekben ez genetikailag öröklődik de senkinek nem volt ilyen a családban. Ismerősöktől is kérdeztük, hogy mi lehetne erre a megoldás, kezdetben míg nem realizáltuk, hogy a menses-sel függ össze addig mindenféle nátha gyógyszert szedtem, mikor rájöttünk próbáltunk homeopátiás gyógyszereket, gyógyteákat de semmi nem hat. Kérem ha tud valaki megoldást erre, vagy esetleg van ismerőse aki szintén szenvedett ettől, és van valami ötlet a kezelésére, jelezze!