coleng Creative Commons License 2010.03.08 0 0 913
Nőnapi köszöntőként.

* A férfiak hiába szórják szüntelen / A nőkre a gáncs s rágalom nyílvesszejét; / Különb a nő, azt mondom én, a férfinál. (Euripidész)
* Ha Isten a nőt a férfi urává akarta volna tenni, Ádám fejéből vette volna. Ha rabszolgájává, a lábából. Ámde oldalából vette, mert élettársává, egyenlő párjává akarta. (Szent Ágoston)
* Tiszteld a nőket, ők szövik és fonják földi sorsunkba a mennyei rózsát. (Schiller)
* Egy nőt feledni éppen azért nehéz, mert jólesik rá az emlékezés. (Lope de Vega)
* A nőknek megvan az a képességük, hogy egyetlen szempillantás alatt mindent meglássanak. (Balzac)
* Az asszony olyan, mint az árnyék. Ha szaladsz utána, elfut előled, ha szaladsz előle, ő fut utánad. (Eca de Queiroz)
* Az asszony olyan, mint a szélkakas, csak akkor állapodik meg, ha már megrozsdáso­dott. (Goldoni)
* A nők, ha szeretnek, mindent megbocsátanak nekünk, még ballépéseinket is. De ha nem szeretnek, semmit sem néznek el nekünk, még erényeinket sem. (Balzac)
* Egy nő még akkor is emlékszik az első csókra, amikor a férfi már az utolsót is elfelejtette. (G. B. Shaw)
* A férfi azt hiszi, hogy ő választja a nőt, pedig majdnem mindig a nő választja a férfit. (Géraldy)
* A nő az egyetlen olyan egérfogó, mely után fut az egér. (G. B. Shaw)
* Aki nem szereti a bort, az asszonyt és a dalt, bolond marad egész életében. (Luther)
* Boldog az a csokoládé, amely, miután a nők mosolyán át bejárta a világot, szájban olvadva, élvezetes csókban leli halálát. (Anthelme Brillat-Savarin)
* A nők véleménye tisztább a férfiakénál: gyakrabban váltják őket. (Herford)
* Az előttünk elsétáló csodálatos nő illata olyasvalami, amit soha az életünkben nem felejtünk. (Estée Lauder)
* A férfiak többsége egész életében azt csinálja, hogy eligazodni akar az asszonyok szeszélyén, aztán még nagypapa korában is ott tart a tudományával, ahol kamasz­korában tartott. (Krúdy Gyula)
* A legtöbb nő nem az erős támadásnak esik áldozatul, hanem a férfi gyönge ellenállásának. (Móra Ferenc)
* Ha egyedül vagyok egy szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába. (Ka­rinthy Frigyes)
* Elég nagy baj háramlott a világra, hogy Éva evett az almából és Ádámot megkí­nálta, de hát még milyen lett volna, ha teszem azt, Ádám eszik belőle, és Évát meg nem kínálja? (Mikszáth Kálmán)
* A régi lányok úgy tudtak főzni, mint az anyjuk. A maiak pedig úgy tudnak inni, mint az apjuk. (Oláh Gábor)