ghepard Creative Commons License 2010.03.08 0 0 231
Köszi a linket, átfutottam. Csak a szájban él kb 500 előlény (nagyon kicsik), az egész testben hogy valami 2000 körül. Ezek évmilliók során velünk vannak. Na most az utóbbi időben az ember ebbe az egyensúlyba nagyon belepofáz mindenfée szerekkel. Kb 75 miliárd sejt van bennünk (mindegyik mitegy gyár) és 1 mp alatt mindegykben kb 7000 kémiai reakció zajlik. Nincs ember a földön, aki meg tudja mondani, mi fog ettől vagy attól a szertől történni........

Azt a szót, hogy tönköly még nem is olvastam, de megnéztem a googleban, hogy az meg mi a frác. Nem tudom, hogy így mit mondhatnék. Nincs vele tapasztalatom. Mondjuk én nagyon kevés kenyeret eszem. Gyakran csak kiflit, egy nap két kicsit. Vagy negyed kenyér elég nekem 1 teljes hétig. Én megeszek mindent, amit az assszony főz, meg az üzemi szakácsok - de sokkal több a nyers zöldség és a gyümölcs......

Hát én nem köpözöm, mert értékes a szervezetnek a körforgása, persze a felszakadt torhát meg ilyesmit kiköpöm. Igen a szervezet tanul, minél többet tanul, annál okosabb lesz - mivel ő végzi el a házifeladatot, másodszor már jobban fogja tudni, majd egy idő után már rutinmunka lesz.......

Nagyon tetszik, hogy jó érzéseid vannak ettől a törődéstől - hát ki törődjön vele, ha nem az ember saját maga? A szomszéd? Igen ez belülről jön, ezért hálás lesz a test, meghálálja, hogy nap mint nap törődsz vele, gondolsz rá, figyelsz rá, nem hagyod el őt se és magadat se stb......

Igen, az emberek nem magukkal törődnek, hanem a külvilággal. Mit csinál a szomszéd, mit csinál a másik, mi van a másiknak, nekem is kell. Már annyi dolga van, hogy nem is tudja mennyi, de még többet akar. Csak azért, hogy legyen egy újabb, az előző száz meg mehet a pééébe.....


Hát igen, mindefélét kitalálnak, mindenféle csodapilulákat. Nagyon drága pénzért árulnak mindenféle bio, meg vitaminkészítményeket, drágábbnál drágább gyógyszereket. Ha annyira csodásak, akkor miért van annyi beteg? Meg egyáltalán, miért van annyi orvos? Lehet nem is olyan csodásak azok a szerek. A csoda az emberben van, az életben a mozgásban, a rezgésben - ezt kell játszani landadatlanul.......

"Hát mi nem dőlünk be, igaz?"

Hát én már 31 éve nem dőlök be. Nem egyszerű nekimenni, de ha az ember megérti saját magát, akkor egy világot ismer meg, egy csodálatos világot, mely érte fog dolgozni és nem fordítva........

Hát valami vékony fóliára. Nem is csinálok csíkokat, a zacskó maga a csík. Ez a legjobb, amit használok. Kezdtem vékony gumikkal, majd vékony arra a célra árult valamiféle cérnákkal stb. Ez a zacskó a legjobb, már legalábbis nekem. Mindig kéznél (zsebben) van és rendesen kipucolom vele gyakran a fogaimat és a köztük lévő teret. A többit már a nyál elvégzi....

Igen, minél többet csinálja az ember annál jobb, legalábbis én úgy látom.....
Előzmény: Semmisem (229)