vizinikk Creative Commons License 2010.02.27 0 0 81606

a drasztikus ebadóval csak azt érnéd el, hogy kutyák ezreit csapnák ki kóbornak.

a kutyákat ma chip nélkül is nyilvántartják, és az oltásukat megkövetelik. Minden évben az oltással egyidejűleg féregtelenítik is a kutyákat.

a chip egyébként nem túl drága, akciók is vannak, ahogy ivartalanításra is (ez utóbbi hozna megoldást a sok kóbor kutya ellen)

a lakótelepen, ahol lakom, sok kutyapiszok-gyűjtő badellát helyeztek ki, zacskókkal, ez csökkentette a kutyaszar mennyiségét, de a hanyagoknak ez nem elég,

a rendeletek kontroll nélkül nem sokat érnek. az állatelkobzást háttérintézmény nélkül hiába is vezetnéd be, az Illatos úti ebtelepen mindig telt ház van. Fiatal és egészséges állatokat ott sem akarnak elaltatni.

mindenesetre, aki (joggal, persze) panaszkodik a hazai kutyavilág ellen, javaslom, látogasson el Bukarestbe.....

Előzmény: 22-1 (81586)