Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 17007
Szia Popeye,

Igen valóban csak ilyen rövid a hajós múltam, de ennyi idő alatt is alakulhatott ki véleményem a dologról. Szerintem egy kicsit félreértesz én nem szóltam be senkinek. (Ha mégis így érzi valaki, akkor elnézést kérek nem volt szándékos!) Az egész abból indult ki, hogy a gps rendszerrel kapcsolatban fogalmaztam (egy szaklapban olvasottak alapján) némi kételyt. Mindezek mellett jegyeztem meg, hogy nem árt tudni a navigáció valós módjáról is nem csak azért mert bármi történhet a műholdas rendszerekkel, hanem azért is mert a hajón is előállhat olyan szituáció, hogy megáll a mutatvány.
A J.A. szkipper tanfolyamát végeztem el, a kapitányi tanfolyam még folyamatan van. Nagyon élvezem, szerintem érdekes és izgalmas. Természetesen mindenkinek el kell dönteni, hogy mit akar a vízen. Fürdő túrákat szervezni adriai öblökbe, netán túrázni a szigetek között vagy esetleg hosszabb off shore túrákra vállalkozni.... szerintem (vessetek meg érte!) ha nem is mindegyikhez a csillagászati, de legalább az alap navigációs készségre szükség van. Nem kell "kétóránkét lőni a napot" ahhoz, hogy megmaradjon a navigációs készséged. Persze gyakorolni kell és ez nem feltétlenül megy a hajózás élvezetének kárára... sőt. De hát nem vagyunk egyformák.

üdv. bulldog
Előzmény: popeye010 (16998)