r1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 117
A valaszod elso reszet keszsegesen elfogadom (es nem is keseredek el) ha szamadatokkal alatamasztod.:)
Pl. az F-15/F16/F-18-al osszehasonlitva.:)

A masodik reszet viszont nem ertem (vagyis ertem, de nem ertek egyet). NATO tagorszagokat irtam, nem USA-t, a NATO-ban pedig jopar olyan orszag is van akik ma is tobbsegeben orosz technikat hasznalnak, az uzembentartassal foglalkozo szakembereik pedig meg mindig jobban beszelik az oroszt mint az angolt. Az integralas (ugy ahogyan irtam) nem hiszem, hogy gondot okozna. Szvsz inkabb a civilek agyaban okozna zavart egy ilyen lepes.
A nemetek atvettek az NDK-s Mig-29-eket, a gorogok vettek SZ-300-at, de a volt alakulatomnal is egyszerre van KUB, MISTRAL es Igla, izraeli cegek pedig barmikor akar korszerusitenek is orosz repulogepeket.
Egy fejlesztes alatt allo tipusnal (amit licenszben lehetne gyartani) minden szukseges modositasra van lehetoseg.
Ha nem valtozik a jelenlegi irany akkor 10-15-20 ev mulva ugy fog kinezni a felallas, hogy korszeru gepekbol a NATO-orszagokban lesznek az F-35 kulonbozo valtozatai (+ az USA-nak kb. 100-120db mukodo F-22), mig sok harmadik vilagbeli orszagban szazaval lesznek a T-50-ek (esetleg korszeru kinai vadaszbombazok), es korszeru legvedelem (Tor, SZ-300, SZ-400 stb), aztan majd menjel oda ha balhe van.:)
Szvsz nem veletlen, hogy tobb szovetseges orszagot is erdekelne az F-22 es kesobb meg meglehet a bojtje annak, hogy nem elado.
Előzmény: falconfun (116)