hungeri Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1489
EGY: a buszeladás, akármit is mondasz, hírhedt. Az előző HSZ-emben nem is minősítettem.
KETTŐ: akkor is kínos, hogy a PK "saját magának" olyan buszokért fizet bérlési díjat, amik zárt kapuk mögött sóvárognak a graffitis utasok után.
HÁROM: a pécsi média ugyanolyan hidegen hagy, mint a városvezetés. Amit pedig -eddig- szép kussban kísértem figyelemmel, az az állítólagos buszbeszerzés. Meg a mundér becsülete ("csak éppen az érem másik oldaláról nem beszéltek (1 milliárd tőkeemelés és több, mint félmilliárd részvényvásárlás, mondanom se kell ez mind "talált" pénz és a városnak a forintjába nem került)"). Csakhogy ezek a milliárdok amolyan pécsi szokásként nullszériás 15 méteres behemótokra folynak el, meg kínai kacatokra. Ha utasként akarom nézni a helyzetet, akkor nem vagyok kisegítve a pénzügyi tehermentesítéssel meg a milliárdos tőkeemeléssel, mert csoda, hogy működött a PK ezen a télen, az új, jelentős tapasztalattal bíró gyártók által összerakott kocsiktól én nem merek megváltást várni. De lehet, hogy én vagyok ezzel egyedül, nem érdekel, hiszen relatíve közel lakom a vasútállomásról, nyár eleje óta tudok gyalogolni, tudok majd eztán is. Csak imádom, amikor már olyan emberek is, mint Te, meg akarják magyarázni, hogy tulajdonképpen milyen jó dolgok is mennek a háttérben. Mielőtt kinyílna a bicska a zsebedben, nekem a fő bajom a várossal van, a Mecsekbusz egy tökátlagos (máltai? :p) magáncég, nem is várnék tőlük mást.
Előzmény: i d ő u t a z ó (1488)