vanikóka Creative Commons License 2010.02.15 0 0 143
Kedves TulipánFejű!

Köszönöm a véleményed.
Nem is tudom hol kezdjem (sértődés és önkényesség nem vezet jóra) hát sajna sértődésre van okom az önkényességre itt arra gondolsz mi saját magunk el döntöttük mennyit fizetünk híd el ha nem így állnánk anyagilag nem ezt választottuk volna.
Volt egy nagyon jó mondatod idézem =========Ha őszinte keresztények vesznek körül még a segítségükre is számíthatsz===========
Most akkor leírom egy kicsit részletesebben a történetet.
A férjem 2003ban lett rokkant nyugdíjas addig vállalkozóként dolgozott én mellette voltam segítő családtag addig adományoztunk harangláb felújításra harang villamosításra templom felújításra stb.
Ekkor jöttek a gyerekek sorban és vált egy kicsit rosszabbra az anyagi helyzetünk .
Mikor elkezdték emelgetni az egyházadót ( lehet tegnap nem írtam de folyamatosan jeleztük a fő gondoknak aki egyben a pénzt is beszedi gondok vannak mi ennyit nem tudunk fizetni, ezt azóta minden egyes alkalommal jeleztük neki évente 2x mert azt azért meg tették amióta ilyen magas összegről van szó lehetett 2 részletben fizetni ,itt még azt hozzá írom egy kb. 60 lelkes településről van szó ( ha a fejem jobbra fordítom azt 2 perc múlva a falú végén tudják ) és írok még hozzá egy szépet a rokonsági fok első fokán áll itt értem azt napra készen van a család gondjáról.
Akkor szerinted illik ide a te mondatod,kellene bizony de nem így van.
De nem csak róla van szó a többi presbiter is ebben a falúban lakik.
Nekik is tudni kell hogy hogy állunk.
Akár mondhatnám azt is mikor tudtam adni akkor jó voltam most már nem.

Akkor hol van az amit az alattam hozzászóló ==halihó válaszolt vitinek=
,hogy akár évi 1Ft is fizethetnék

hol van a tájékoztatás arról, hogy van lehetőség arra kérjem a gyülekezetet fizethessek kevesebbet amiről te írtál.

Milyen jogon teregeti ki a tisztelendő úr azt,hogy én mennyit fizetek a falúban

a Vitinek írt válaszban azt olvasom nem is tudják ki mennyit fizet

A Tisztelendő úr miért nem vette a fáradságot arra megnyissa az ajtóm és mielőtt körbeadja a falúban tájékoztat a lehetőségekről.

Vagy a főgondnok stb. stb.

2 falúval arrébb egy nagyon barátságos házaspár látja el a lelkészi feladatokat ők eljárnak a családokhoz.


Még egy utolsó milyen jogon fenyegetnek meg ,hogy kizárnak!!!!!!!!!!!!!!!


Végszónak annyit. Írod néma gyereknek az anyja sem érti a szavát igen ebben nagyon benne vagyok de az én manócskám ha elsőre nem is értem meg mit akar
másodjára mindig kitalálom de itt nem 1 és nem 2 jelzésről van szó hanem már nagyon sokról és mint tegnap megtudtam nem vagyok egyedül.

Üdvözlettel vanikóka