vanikóka Creative Commons License 2010.02.14 0 0 141
Üdvözlök mindenkit!

Azt látom ,hogy már régen volt hozzászóló ezen az oldalon.
Nem is ide való az én problémám de mivel itt is olvastam az egyházadóról leírnám ami velem történt ez ügyben.
3-4 éven belül már sokadjára emelték az egyházadót 3600 ról 4800-ra az volt kb. 2 évig majd tavaly lett 5600.
Ekkor mi úgy döntöttünk a család anyagi helyzete ezt nem engedi meg így most lehet csúnya amit írok de tetszik nem tetszik alapon 3000ft fizetünk /fő 3 fő után kell fizetnünk, a férjem rokkant nyugdíjas én a 2 saját és 1 nevelt gyermekünkkel vagyok gyesen velünk él még a nagyon beteges 81 éves apósom.A saját kisebbik lányunkat heti 2 alkalommal oda vissza 80km kell hordani beszéd fejlesztésre mert 5 évesen nem beszél.Ez már maga is nagyon megterhelő a család számára.
Most tudtam meg a Tisztelendő urunk a falú szájára tette mit képzelünk mi,hogy annyit fizetünk amennyit akarunk ki fog bennünket húzni az egyházi listáról.

Kérdem én olyan nem létezik,hogy méltányosából megkérdezik ki hogy áll anyagilag mennyit bír fizetni miért várják el tőlem hogy annyit fizessek mint aki nagyon jól keres miért kellet ennek a megaláztatásnak minket kitenni és még ráadásul nyugtát sem adnak igazolás képen.

a következő pofon ma ért mikor bejelentették az idén már 7000 Ft az egyházadó.

Reformátusok vagyunk de emiatt a megaláztatás miatt önként gondolkodunk a kilépésről nem kell minket kihúzni senkinek.
Köszönöm,hogy leírhattam a gondjaimat és szívesen venném ha valaki tanácsot adna.

Üdvözlettel Vanikóka