Cactus Creative Commons License 1998.12.09 0 0 72
1. Egyetertek: 1 szavazat
2. Nem ertek egyet: 0 szavazat
3. Nem tudok eleget a temarol ahhoz hogy velemenyt tudjak errol alkotni: 0 szavazat
4. Nem értek vele mindenben egyet: 1 szavazat

Mr. Spock!

Nem kell ismerni a PI-nek szám-mivoltát. Fogsz két cérnát, az egyik hossza legyen megegyezô egy kör kerületével, ma másik ugyanannak a körnek az átmérôjével. A két cérnába arányába máris bekódoltad a PI-t, mint információt. Na, kb. ilyen formában ismerték a régiek a PI-t azelôtt, mielôtt azt tudták volna, hogy létezik szám. Konkrét példákat nem szeretnék mondani, mert lehet, hogy tévednék, régen foglalkoztam a dologgal; de "tudásom" Simonyi Károly: A fizika kulturtörténete c. könyvbôl van (elég sok nyelvre lefordították, egyébként is jó). Meg fogsz lepôdni, mi mindent tudtak szinte még az ôskorban. Persze, gondolom Däniken nem olvasta...

Itt hagyott nyom: Hát ha én lennék a földönkívüli helyében, én egy Föld körül keringô apróságot hagynék itt... ha azt megtalálják, akkor kb. érettek egy kapcsolatra. De lehet, hogy mindezt az én földhözragadt logikám mondatja. Az Isten útjai mint tudjuk kifürkészhetetlenek.