Mr Spock Creative Commons License 1998.12.09 0 0 70
Kedves Pedro,

Nem akarok kotozkodni, de en Daniken Bibliara vonatkozo elemzeseit kulonosen frapansnak tartottam. Ugyan el kell ismernem, hogy magam sem vagyok egy Biblia szakerto, de akkor amikor olvastam Daniken idevonatkozo megjegyzeseit, elovettem a Bibiliat, osszehasonlitgattam a konyvben levo idezeteket azzal ami a Bibliaban volt, es nem talaltal semmi ellentmondast.

Vedd peldaul az Ezekiel-re vonatkozo magyarazatat. Olvasd el Ezekiel 1-1 tol 1-28-ig, es kerdezd meg magadtol: mi van itt leirva? Tenyleg Istent latta Ezekiel, vagy Isten kuldottjet? Vagy talan valamilyen gepezet vertikalis mozgasat, ami kisertetelyesen hasonlit egy raketa-szeru valami jelenkori leirasara.

Megmondom oszinten, ha egy melyen vallasos, gyakran Bibliat olvaso egyen lennek, es soha nem hallottam volna Daniken elmeleterol, talan nekem sem jutna eszembe masra mint Istenre gondolni. De azaltal, hogy ez nem igy van, ha egy "mas szemmel" olvasod, bizony nagyon gyanus a dolog. Es hat persze tobb masik Biblia magyarazat, de egyenlore koncentraljunk erre.

Gabor