Gyöngyi1 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 2846

  Sziasztok!

Engem még nem ismertek, új vagyok itt.Nem is akartam hozzászólni csak érdeklődve olvasgattam a véleményeteket.Előre is bocs ha picit hosszú leszek csak szeretnék néhány gondolatot megosztani veletek magammal kapcsolatban.Tőlem nagyon távol áll a saját véleményem másokra erőltetése, egyszerűen jólesik írnom Nektek.

Én 35 évig éltem olyan távol Istentől amennyire csak lehet.Évekig nem volt ezzel kapcsolatban véleményem,majd háborgott a lelkem Isten ellen és egyik gödörből estem a másikba.Nagyon nehéz időszakok voltak az életemben amin szó szerint semmi nem segített.Sem alkohol, sem nyugtató semmi.Egymás után követtem el a bűneimet amivel szinte minden emberi kapcsolatomat tönkrettem.Pedig nem vagyok rossz ember,segítőkész és odadó.De nagyon gyenge voltam.Kb.2 hónapja azt vettem észre magamon hogy a vallásos témájú könyvek érdekelnek.Hitetlenül de kíváncsian kezdtem olvasgatni.majd  Bibliát.Mostanra odáig jutottam hogy sokat imádkozom,erősödöm szinte mindenben.Nekem még nagyon gyenge talajon áll a hitem de azon vagyok hogy minél többet tudjak.

Egyet biztosan tudok hogy az igazi hit nem elvakult és nem ostoba.Amikor az ember odáig jut hogy tiszteli a környezetét és azt veszi észre hogy a szívében nincs harag és háború akkor olyan dolgot tapasztal meg amiről előtte álmodni sem mert.

Drága barátaim, fogadjátok el egymás véleményét és ne bántsátok a másikat.Aki nem hisz azt is meg lehet érteni.A hit nem jön erőszakkal.Isten szólít meg és vagy meghallod vagy nem.Sajnos az egyházak nagy része tehet arról hogy az emberek megvetik és elutasítják a vallást.Isten szeretetre és békességre tanít minket.Ez semmiképpen nem káros.Nézzétek meg mi folyik a világban?Tegyétek fel magatoknak a kérdést:valóban boldog vagyok?Miért dühöngök?Miért mutogatok a másikra?Valóban boldogabb vagyok ezáltal?

Nem téríteni akarok, csak beszélgetni veletek.

Az én tudásom még nagyon kicsi ahoz hogy bármiben vitatkozzam.Egy dolgot kivéve.A hit ajándék.És ezáltal boldogabbak leszünk.A nehézségeket könnyebb elviselni.Meg tudunk elégedni azzal amink van.Nem mérgezi a lelkem semmi ami nekem kárt okozna.A hit nem tesz butává.Megerősít.

Mégegyszer mondom nem akarok senkit kioktatni,én annál békésebb vagyok.

Mindenkinek szép napot.Gyöngyi