roli310 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 7578

Szia!

A te mókusod egy hím, de a heréi még nem szálltak le.

Semmi baj ha füttyög, sok hím van akik néha -csak úgy- elkezdenek csipogni.

Nálam nyáron csipogott szinte minden nap egy kis hím(4-5hónapos lehetett), de mostanra már abbahagyta, és nagyon rég óta nem hallottam hogy csipogna.

 

Vannak mókusok, amik agresszívek lesznek(elég sokan írtátok itt a fórumon, és nekem is van 2db ilyen csíkos mókusom) és ezek a mókusok agresszív korukban nem is párzanak. Nekem 2hímem van, az egyik nagyon támadós, és ki is hullott a farkán a szőre, a másik nagyon kedves és szelíd. Kedden csipogott az egyik nőstény mókusom, ő is egy kedves féle, és összeengedtem a vad hímmel.(aminek egyébként le vannak szállva a heréi) Na meg is bántam, mert az a hím úgy kergette szegény nőstényt mint egy "állat". :) Minden mozgásra ugrik, az sem érdekelte hogy az egy csipogó lány volt akit majdnem kinyírt. Ezután összeresztettem a másik, szelíd hímmel.Az is először megkergette, de aztán szépen rámászott a lányra, amit a képeken láthattatok. A 6db mókusomból csupán 2db ilyen vad, de azok rittig egy helyről valóak, a többi más tenyésztőtől származik. A többi mókusomon semmi agresszivitást nem tapasztaltam, ezért arra a következtetésre jotuttam, hogy abban az állományban, akitől azt a 2mókust vettem a génjeikben benne van ez a vad szokás.Lehetséges ez?  Természetesen nem nevezem meg az illető személyeket.