egyharcos Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5308
Szerintem nem a minden jó lehet elvével van a probléma. Azt, hogy egy rossz dologból lesz-e a végén egy sokkal nagyobb jó, nem tudhatjuk. A gond inkább azzal lehet, ha valaki ezzel az elvvel ideologizálja meg a tetteit. Nem azt mondja, hogy én ártani akarok másnak, mert egy rohadék vagyok, hanem azt, hogy az ártásból még lehet jó is. Így a Christiantól hallottakkal ideologizálja meg a tettét mások, rosszabb esetben saját maga előtt is. Ha közben még azt is hiszi, hogy ő ezzel még tudatosan is cselekszik, az még nagyobb hazugság. De még minderről a hazugságsorozatról is kiderülhet később, hogy mindez jó lesz neki valamire. :)
Én nem vitatom egyébként, hogy a Christian előadásaira járók között vannak ilyenek, akik Christian szavai és a tudatosság mögé bújva követik el a disznóságaikat, és mindemellett még tudatosnak is gondolják magukat. Nem valószínű, hogy boldogok. De mindezt Christian is elmondta már nem egyszer, szóval nem annyira vele van a gond, mint bizonyos hozzá járó ostoba emberekről. De róluk Christian nem tehet.
Előzmény: Törölt nick (5305)