tute-ne-gravas Creative Commons License 2010.01.28 0 0 1072
"Arról volt szó, hogy a nyugat utánozza-e keletet, vagy fordítva. Jelenleg Kina még a copy fázisban van, a nyugat meg épp alkonyodik."

valaki folvetette ezt a kerdest, es mar hetek ota a legkulonfelebb variaciokat olvasni.
en szerintem nem errol van szo. kelet-nyugat mas uton halad.... ertheto, hiszen egeszen mas eredetbol indultak..... Kina az azsiai termelesi modbol , nyugat a feudalizmusbol...
nem akarok nagypofajunak latszani, de akkor lehet ezt a mas utat megerteni igazan, ha valaki elmegy Pekingbe, a Tiltott Varosba, es ott eltolt par felnapot, szorgalmas olvasgatasok , szemlelodesek kozepette......es ha szerencses, ha fogekony az ilyesmire, akkor megerti a kinai feelinget....megerti, hogy tenyleg ott van a Fold kozepe (ugye, a Kozepso orszag) , ott van ,megjelolve, fel m atmeroju korrel.... lathatja a kinai filozofiai iranyzatok megtestesuleseit a kulonfele "templomokban".... a harmoniaet, a jin-jang viszonyt...mindent..... Kina errol nem akar lemondani....nincs is szuksege ra..... A NYUGATI MEG NEM TUDJA ATVENNI, NINCSEN RA ANTENNAJA, BEFOIGADOKEPESSEGE, ES MEG CSAK AZT SEM TUDJA, MIT IS KENE ATVENNIE....
Kina mit vesz at a nyugattol? a modern kapitalizmust, a technikai-iranyitasi elemeit...az alapkutatast leegyszerusiti es olcsobba teszi aszzal, hogy szinte minden eredmenyt lenyul... a vilag minden reszen rengeteg tehetseges,sikeres, megkerulhetetlen kinai tudos,kutato van....ok mindig lojalisak az anyaorszaghoz...
Kinanak nem kell a nyugat kulturaja, csak annyi kell belole, amennyi hasznos....
divat Kinaban is, hogy az a kozeposztalybeli csalad ,akinek eleg penze van, a gyerekeit kikuldi tanulni vagy Ausztraliaba, vagy New Zeelandra...ez egyfele befektetes....beszeltem sok, na jo, tobb ilyen fiatallal.....rengeteget tanultak...de semmi elkapraztatorol nem szamoltak be... egyszeruen nnem erdekli oket a nyugati kultura...mar azon kivul, ami az eppen soros munkahoz, szorakoztatashoz kell...

dolgoztam egyutt Kinan kivulelo kinai holggyel. amikor osszegyult a penze, elment Kinabva, megnezni a Nagy Falat.....amikor visszajott, atszellemulten mondta, hogy eddig is tudta, de most meg nyilvanvalobb, hogy milyen nagyszeru dolog kianianak lenni...(neki mar a nagyapja is diaszporaban szuletett)

EUROPA? SEMMI VESZ...LUCTAT,LUCTAT, SED NON MERGIT....;-)




Előzmény: TürelmiHarc (1033)