uferi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 18241

Urak, koszonom a hozzaszolasokat, de pontositanek a helyzeten:

- A mernokember az rajzon lathato abrak kozul az 1 szamut ajanlotta, hogy igy kell kineznie a keruleten es belul a teherhordo falaknal a savalap. A korokben levo szamozas jeloli az anyagokat: 1 = vasbeton, 2 = talaj, 3 = Isoteq zsaluzoelembol a neopor-os EPS anyag. Itt (Romaniaban) ha a teherhordozo szerkezet vasbeton (esetemben ez a helyzet) akkor az alap es a falazat nem lehet megszakitva (peldaul a Stahlton fele hohidmegszakito megoldassal), ezt nem engedik meg a hatalyban levo szabalyzasok. Magyarul, az alapbol vasbeton tuskek kell atnyuljanak a zsaluzoelem betonmagjaba, tehat nem lehet betenni Ytong elemet, stb. Ha esetleg szigetelni szeretnem fuggolegesen a labazatot vegig, azt sem tehetem meg, mert a szabalyozas szerint a savalap also 20  cm-re csakis foldben allhat (valoszinuleg foldrenges eseten hogy legyen megfogva rendesen a tomor talaj altal)

 

- Mivel nekem ez nem szakmam (elektronika az alapszakmam), csak a jozan paraszti eszemre hallgathatok (mas helyen ezt logikanak hivjak es tanitjak is ;) ), szoval szerintem a szakember es a jozan esz azt diktalja hogy a valos szerkezet ugy kellene kinezzen ahogy a 2 abran lerajzoltam, vagyis van egy padlolemez, ami tudomasom szerint erre 10 cm vasbeton szokott lenni.

 

- Mivel szeretnem a haz szigetelesi tuljdonsagait PH-szerure csinalni (nem tanusitvanyra hajtok hanem hosszu tavon alacsony fogyasztast szeretnek elerni), tehat a talaj fele is szeretnem elerni az U = 0,15 erteket. Azert gondolkodtam es a 3 abran levo dolog jutott eszembe, ahol a savalapot kiegyenesitettem (valoszinuleg ezt sem szabd csak ugy mert a nyiroerok stb. mar nem ugyanaz) azert hogy lehessen egyszeruen szigetelni a kulso oldalon (mondjuk 10 cm-es Expert Drainnel ha szukseges(5 szamu anyag)), de a lenyeg az hogy a pince reszt megemelnem egy kicsit es betolnek 24 cm vastag lepesallo EPS-t (4-es anyag)(150-es tipust ami 15 tonna/m2 teherbirasu es 0,035 a lambda ertekel), igy hozhato az U=0,15 fuggolegesen.

 

Nos aki tud eszervet, illetve szamitasokkal, szimulacioval alatamasztani a kovetkezoket:

- A csomopont a sarokban szamomra mar tul bonyolult, nem tudom kiszamolni sehogy sem a hoveszteseget ra. Fontos dolog, hogy ez a csomopont 2 meter melyen helyezkedik el a talajban, tehat legrosszabb esetben is 8-9 Celsius van abban a melysegben a talajban.

- Paradiffuzios abraja ennek a csomoponti zonanank (fuggoleges, vizszintes, keresztiranyu, nem tudom...) illetve az igy szigetelt padlonak, tehat az erdekel hogy a para ne csapodjon ki sehol sem a jelenlegi parameterekkel (kinn 8 Fok, benn 14; kinn 8 Fok, benn 16;kinn 8 Fok, benn 20).

- Van-e ertelme az 5 tipusu anyagnak, ha a talajhomersekelet 8-9 fok, es a (futott)pince belso homerseklete 14-16 fok illetve ha felfutom 20fok, mit jelent ez energiaban (Watt)?

 

Nos, ejszakara enyi eleg, a hozzaszolasokat elore is koszonom!

Előzmény: kissunk (18232)