Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 364
Kedves Geyza, bocs, hogy kicsit romboltuk a topikodat, de Kis Ádámnak igaza van abban, hogy szoktunk toleeálni ilyen exkurzusokat, néha még nem nyelvészeti irányokban is. Nota bene a Te témád sem szorosan vett nyelvészeti téma, legalábbis a nyelvészek ezt vitatják. Én alapvetően szimpatizálok a Te törekvéseddel, de sok tekintetben túl radikálisnak tartom a megnyilvánulásaidat. Úgy vélem, hogy eleve a magasabban iskolázott, mondjuk diplomás rétegek nyelvhasználatáról érdemes egyáltalában beszélni, hadd beszéljen mindenki más úgy, ahogy neki tetszik, de a diplomás emberek mutassanak példát az anyanyelvi igényességből. Érzékelek én is hanyatlást e tekintetben, több éve próbálom ezt a vonalat itt vinni, de minimális sikerrel, mert itt a mai magyar nyelvtudományban uralkodó nézet képviselői, tehát az antinyelvművelők vannak elsöprő többségben, akiknek meggyőzésére azért sincs esélyed Neked se, meg másnak sem, mert ők kiválóan képzett, okos szakemberek, akik sok esetben nyelvművelői oldalról jutottak el évek során oda, hogy antinyelvművelőkké lettek, és ez oly mértékben a meggyőződésükké vált, hogy az a magunkfajták szemében már fundamentalizmusnak imponál. Értem én őket, de más a véleményem, amit kismilliószor kifejtettem (főként a Magyarulez plenárisban, de más itteni tpoikokban is) 2004 ősze óta, ám teljesen hiába. Azaz hogy mégsem teljesen hiába, mert nekem — ővelük ellentétben — árnyalódott az álláspontom, mégha ez az árnyalódás a vehemenciám miatt, amely megmaradt, nem is annyira szembetűnő, szóval tényleg árnyaltabban tudom látni az antinyelvművelők érveinek hatására az egész problémát, mint annak idején, amikor elkezdtem itt vagdalkozni.
Előzmény: Geyza (359)