mmormota Creative Commons License 2010.01.14 0 0 224
Kicsit tűnődtem ezen a feladaton. Tegyük fel, valahogy elpucoljuk az említett elvi gondokat további szabályokkal.

Az első kör utáni helyzet már elvileg egyszerű, csak kézzel borzasztó hosszadalmas.
Tipikus PC-nek való feladat: minden lehetséges lapállást egyenként ledarálni nyers erővel.
Minden lapállásban az összes játszma kiértékelése minimax algoritmussal. Mivel nincs túl sok lépés, sacc/kb ez belátható futási idővel lemenne.

Az első kör azonban nagyon gáz. Ötletem sincs, mit lehetne csinálni. A játékosok számos leosztás esetén döntési helyzetben vannak, és csak annyit tudnak hogy mi a bemondás, mi a saját lap és mit hívtak le. Ebből kell dönteniük, és a döntésük befolyásolja azt, hogy mi a lapállás az első kör lefutása után, vagyis ezzel még helyesbíteni kellene a fenti esetszámból következő valószínűségeket.
Vagyis az adott leosztáshoz tartozó optimális első körös döntést is ki kellene értékelni.

Ráadásul ha az első ellenfélnek is van választása, akkor az optimális döntéshez azzal is kalkulálnia kellene, hogy az utána következő társa hogy fog dönteni - annak döntésénél pedig bemenő adat az is hogy mit tesz le. Ez egy olyan visszaható dolog, amit én valószínűleg soha az életben nem tudnék megoldani.

Előzmény: Dubois (223)