WagonR+ Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23493
sanyooo barátom
az a baj, hogy ebbe most belefutottál, de keményen :D
Én vagyok az emlegetett WagonR+ Zsolti aki E85-öt használ... de nekem is Skoda Dízelem van céges használatra. És hogy most follyon ki a szemed mert drága Brazil ecsémet nyelvedre vetted ideírom: SKODA OCTAVIA COMBI ELEGANCE 2.0 PDTDI DSG DPF, LEATHER, ez a becsületes polgári neve, mittok csinálni ennek született.

Mér' utálod te a diesel autósokat? ez olyan mint ha mondjuk én a bojlis horgászokat utálnám. Magam is horgászok, főleg úszózok dévérre, de azért még nem utálom a más peca technikákat használókat?? :o)

Vagy példáúl nem szeretném a mosógépszerelőket csak az elektronikai műszerészeket ;-) (by the way mond neked vmit ez a márka Zanker?? pont most nyüglődök egy ilyen szárítógéppel, kaptuk, vagy 20 éves, nem akar igazán szárítani csak ímmel-ámmal... na erről ennyit, ha tucc segíteni magánkodjunk egy kicsit, thx)

A lényeg, E85
Nem írogatok fölöslegesen, de idézek neked a saját fórumonkból:


"Üdv
2004es M13A motorkodó Wagonomba elkezdtem E85-öt locsolni. Először csak 25%-ban, majd később felesbe, most meg tisztán. Az autón semmilyen átalakítás NEM esett. Hibátlanul működik etanollal, remélem ez így is marad. Saját felelősségre próbáltam ki, nem akarok senkit se buzdítani. Menetteljesítmények szerintem nem változtak, fogyasztás bizonyos körülmények között megnő. Szaga kellemes. Ízre nem tudom:)"



ami téged érint

"Üdv.2003 as évjáratú 1000 ccm Wagon R autómba E85öt tankolok tisztán.Átalakítás nem történt. Hidegben még nem próbáltam.
Tapasztalatok:- a motorhang kissé csendesült
- alacsonyabb fordulaton kicsit érezhető a kisebb nyomaték,
- kissé nőt a fogyasztás/0.8-1.1l plusz/
- mindenképp gazdaságosabb , mint a benzin"


saját beírás 2008 áprilisából

"Ahoj, nekünk most van benne a második feles tank. AVIA, Pestlőrinc 226HUF/L az E85. Fogyaszt többet kb 1 literrel, megy mint a golyó, illetve nem kell taposni hanem 5ösben is húz 50-től szépen. Skacok aszondják öreg Swiftek 1 az egybe nyomják.
Majd a talin szagoljatok alánk! Mint egy cefrés hordó "

azóta mentünk vele 15E KM-t.
Tapasztalatok:
- Március-áprilistól mondjuk úgy szeptember-októberig használjuk, télen nemszereti , prüszköl
- Full E85 nem teccik' neki, valóban kigyulladt a "check engine" lámpa, de mondjuk simán mentünk vele következő tankig.
- mi olyan 65% E85 - 45% E95 -öt töltünk bele, ez bevált.
- fogyi feljebb ment kb 1 - 1.5 literrel, ez van, mondjuk igen rövid távokra használja életem párja
- menni megy mint a golyó :) igaz minek amikor mindhol állnak ezek a soklábuak,
- a lényeg , E85 azé' tényleg ólcsóbb !!!

DE a CEFRESZAG!! megállított a rendőr és csak szagolt, nem akarta elhinni, hogy nem mi iszunk hanem a kocsink :DDD

Na rövid tőmondatokban ennyi, én értékelem azért, hogy a Brazilnak írt mondataidban sok a smiley, csak sztem Ő nem látta, tod öregedik már :DDD

Ne bántsuk egymást gyerekek, ver a sors sok barommal az életben, itt legyen máá béke plíz!
Na csááá