dettybogyó Creative Commons License 2010.01.09 0 0 7278
Sziasztok! Csatlakoznék a mókustartókhoz. :-) Még májusban vettem egy beteg, kis mókust egy kereskedésben. A tulaj nem akarta nekem eladni, mert sokba kerül egy ilyen kedvenc, főleg ha pár nap alatt elpusztul, valami betegség miatt. Szerencsémre van egy állatorvos barátom és tőle kértem tanácsot. Meggyőztem az eladót és meggyógyítottam a mókit. Éppen csak 6 hetes lehetett mikor elválasztották. Gyenge volt és kisebb az átlagtól, de nekem Ő kellett. Adtam neki vitamincseppeket és sok gyümölcsöt, magokat, bébitápszert. Hamarosan rendbe jött és hatalmasra nőtt. Igazi kis uralkodó lett belőle. Mikor hozzám került mindig csak aludni akart és persze többnyire a kezemben vagy bebújt a felsőm alá, hogy melegben legyen. Nagyon szelíd volt. A kereskedésben (plázában) is szabadon hagyták. Úgy 2 hónapja megharapta rácson keresztül az unokatesómat. Gondoltam érezhette rajta a macskaszagot és emiatt lett agresszív. De sajna nem. Azóta is ha a ketrecéhez teszem a kezem, megtámad. Ha kiengedem, akkor is néha, csak úgy beleharap a kezembe. (meg lepisil...) Azt mondták a kereskedésben, hogy azért lett ilyen vad, mert nem tud téli álmot aludni... Minden kívánalomnak megfelel a ketrece. Nagy, 3 oduval, 1 madárfészekkel, játékkal, friss magok, zöldség, gyümölcs és víz mindig van előtte, sűrűn kiengedem. Csendes szobában van egyedül, ahol nincs tv. 22 fok körüli hőmérséklettel. Préselt faforgáccsal az alján, faágakkal beszőve, faoduval, szénával kitömve. Szóval nem tudom, mitől lett ilyen harapós. Ha valaki tudja a választ, előre is köszi. Üdv. Mindenkinek