GPS Creative Commons License 2010.01.06 0 0 15861

OK, majd összerántok valamit mailben.

De nincs abban semmi különleges - amit leírtam azt nagyjából bármelyik valamirevaló rajzoló-progi is tudja.
Na nem a gyerekeknek való Paint, vagy ilyesmi...hanem azok, amelyikbe léptéket és mm-mérést be lehet állítani. Nem akkora kunszt ez már.

Általános rajz-progi nélkül nehéz ám pontos alkatrészeket tervezni....illetve lehet, de nagyon macerás.

Én, amikor tervezek valamit, akkor azzal kezdem, hogy összes összetevő alkatrészt le-skiccelem a pontos méreteivel. Tengelyt, csapágyakat, szimeringet, dobokat...mindent. Mindegyiket elmentem a neve alatt, és mehet a "virtuális raktárba".

Amikor ezek megvannak, elkezdem úgymond "összeszerelni" - ott, a képernyőn.
Akkor adom meg szerelési a hézagokat, illesztéseket, stb.
Amikor összeállt a gépezet - akkor egyszerüen csak leolvasom hogy mekkora lett a ház, amibe belefér, mekkora furatok kellenek (és főleg hova), stb.

Mivel több rétegben dolgozok, a megmunkálási rajzhoz egyszerüen kirántom a rajzból a kérdéses réteget - és máris kész a darab műhelyrajza - mehet az esztergához vagy a merógéphez.
Garantáltan pontos lesz - hisz a virtuálisan "összeszerelt" szerkezetből lett kivéve - tehát tévedés kizárva.

Remek szórakozás...és még hasznos is - hidd el nekem :-)))
.
Előzmény: Marci38 (15860)