FNG259 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7980
Üdv Mindenkinek!
Már régóta figyelemmel kísérem a fórumot, sok hasznos dolgot tudtam meg innét. Én már lassan 2 éve egy 98'-as Felicia kombival járok, gyakorlatilag panasz mentesen. Ez közel 30000 km-t jelent. Csak az elhasználódó alkatrészeket kellett cserélnem, azokhoz is egész elfogadható áron lehet hozzá jutni.
Látom, hogy ez a hűtővíz hőmérséklet probléma központi kérdés, ezért leírom a saját tapasztalatomat.
Mikor megvettem az autót, már akkor sem ment nagyon feljebb a víz hőmérséklet óra szerint 70 fok fölé, még nyáron sem. 1,5 év után, most ősszel olyan hibája lett az autónak, hogy nehezen indult hidegen, csak 4-5 indítózás után. Egy ismerős autószerelő tanácsára kicseréltem a hőmérséklet jeladót, ami a termosztát házban van és azóta a hőmérő szerint is felmegy 90 fok környékére, még nagy hidegben is
Szóval nekem az a véleményem akinek ilyen gondja van, először ne termosztátot, hanem jeladót cseréljen. Az ára sem vészes, 1500 ft körül van Pesten a skodaradiusz.hu-n. Kicserélni meg kb 2 perc és nem igényel különösebb szaktudást.