GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30585

Csatlakozom Bubi 504 kollega hozzászólásához. Én a nyáron ezt a gépet használtam - ez tán 24 ezer volt.

Egy dolgot szögezzünk le: ez a gép semmi olyat nem tud - amit a többi gépünk ne tudna. Sem vágás- sem csiszolás-szakmában.

Ez a gép csak akkor jelent óriási előnyt, ha olyan helyen kell elvégezzünk (főleg vágásokat) - ahová a többi géppel nem férnénk oda.
Ezért cserébe kevésbé hatékony, és jóval kevésbbé termelékeny mint a klasszikus gépek - a szerszám-arzenálja meg összemérhetetlenül szükösebb is.

Ez egy kisegítő-gép csak....kizárólag csak a nehezen hozzáférhető helyeken való munkához. Egyébként NEM helyetesíti a klasszikus gépeinket.

Vannak szakmák, ahol szinte nélkülözhetetlen - ilyen a hajó- vagy lakókocsi-asztalos szakma - amelyik főként arról szól, hogy a szűk térben szinte semmihez nem lehet rendesen odaférni - nahát ott aranyat ér.

Kalsszikus (műhely-jellegű) asztalos-melóhoz viszont nem látom a hasznosságát én sem.

A Fein az valóban nagyon "fájin"...nade az ára is úgy van megszabva, hogy csak az vegye, aki enélkül éhenhalna.
Egyébként már valami 12 ezerért is láttam az OBI-ba, tán CMI márkájút...de a márkára nem veszek mérget.
Évi 1-2 használatra - tökéletes lehet az is. Elvégre egy nagyon egyszerű gép ez, egyébként.
.
Előzmény: tiszafenyo (30575)