568456 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 3383
B.U.É.K. Mindenkinek!
Visszaolvastam a forumot,de nem találtam egyértelmü választ,ezért leirom a gondomat,hátha van valakinek megoldása,ötlete. 2000-es évjáratu VW T4-em van. Gyárilag benne van a kiegészítő fütés (3kw-os webasto)ami ugye 5 C alatt automatikusan bekapcsol. Na erre gyári cuccra lett beszerelve a programóra,amitől állófütéses lett a dolog.A hiba kb 2 éve jelentkezett,(mivel garázsban állok nem mindig használom az állófütést)hol elindult az áf. hol nem. Hallom a relét kattani,elindul a vizszivattyu,elindul az utastér ventillátor (csak ha bekapcsolom) Búg egyet,mintha elakarna indulni,aztán mégse,van hogy elindul a kályha,de leáll 2 v 5 v 15 perc mulva,és automatikus kiszellöztet,persze mind ezt magától, Van ugy hogy mintha semmi baja nem lenne ,müködik. Egy valamit azért észrevettem ha megyek az autóval akkor többször eltudom inditani az áf.-st,mintha állóhelyzteben probálnám. elöször arra gondoltam nem kap elég feszt,de szerintem ez is megdölt,mert amikor olyanja van elindul,tény akksitöltös inditást még nem probáltam.Az is tény még nem szedtem szét soha,és szervizben se volt soha (tudom pont aktuális)de sajna csoróság van :-)Csináld magad van.
Ezért minden ötletért hálás lennék.