Mr.Grey Creative Commons License 2009.12.31 0 0 8350
Legelsősorban BUÉK minden FF rajongónak! :)

Sajna kedvenc sorozatunk az utóbbi években egyre jobban csúszott lefele a lejtőn...
A FF X2 a választható karakterek miatt nem tetszett sokaknak, a XII a realtime harcrendszer és a nehézkesebb kezelés miatt.
Kipróbáltam GC-on a FFCC-t, de az még rosszabb, ha lehet ilyet mondani. A harcrendszere is csapnivaló, a játékmenet sem túl izgalmas és a karakterek fejlődése sem számottevő, mindent összevetve uncsi!

Most tesztelgetem a Wii-re megjelent The Crystal Bearers-t.
4-5 óra játék után azt kell mondjam, hogy nem rossz! Tény, hogy itt is szokni kell a "hadonászós" controller-t és harcokat, de legalább van sikerélményed és nem nyom le az első goblin a csatamezőn és ennek ellenére nem lett túl könnyű.
Az alaptörténet (eddig) érdekes és fordulatos, a grafika (Wii-hez képest) szép (alulról súrolja az előző generációs konzolok grafikáját), a zene szórakoztató és a karakter is fejleszthető. Sz'al mindent összevetve a FFX óta talán az első rész ami tetszett!
Valahol olvastam működő Wii emuról (valamelyik újabb Dolphin verzió) és szerintem PC-n is ki lehet majd próbálni :)