bordoLX Creative Commons License 2009.12.31 0 0 7898
Na ez az, amiről beszéltem. Én pontosan így jártam.

98-ban vettünk családilag egy 55le-s feliciát Újonan. Abban mindig beállt pontosan 90 fokra, ha esetleg nagyon dugó volt, akkor felment mondjuk 95-re. Abban is beszart egyszer, de az úgy esett szét, hogy zárva mardt, magasbb volt a hőfok, aztán megcsináltattuk, minden okés volt, úgy emlékszem. gondolom gyárit tettek bele. azzal is adtuk el.

Én 2 éve vettem egy ugyanilyen 55 lovas felit, csak 99 eset. Eleve szar volt a termosztát, de amúgy nagyon zsír állapotú kocsi. Kicseréltettem a termosztátot szerelőnél, házzal együtt. Mivel késő tavasszal történt, nem volt annyira feltűnő
a dolog, melegdett szépen. Aztán télen ugyan ez, mint most, és nem kell hozzá -20. Tegnap előtt kipróbáltam +5 fokban is. Mész 90-100-110 körül, és beáll 80 egy-két fokra, onnan el nem mozdul. Ha fűtesz, akkor lejjebb is tud menni 1-2 fokkal. Ha megállok, és járatom a motort, akkor szépen lassan felkúszik. Szerintem vagy hamarabb nyit, vagy többbet ereszt át, mint kéne, mert a hűtő felé menő cső folyamatosan melegszik, a visszajövő meg langyos. Nem akarok én ezzel ennyit rinyálni, de ha egyszer évekig úgy használtunk feliciát, hogy 90 fok volt ez a kurv@ víz, akkor itt valami nem oké. Na.
Amúgy meg lehet kapni 80 fokosat, meg 88 fokosat is. lehet, hogy anno 80-ast tett bele a szerelő. Viszont két fajta van. mindkettőből. Van ez a hagyományos kalapszerű, meg van valami félig műanyag hengeres.

Ez a kalapszerű: http://shop.bardiauto.hu/Images/ProductCodePictures/F/NWKEP/Q/QTH/QTH270.JPG

Bardiautonál kerestem rá, úgy hogy 1999-es évjárat. Azt írja, hogy 135, 136-os motorszám, 1994-1995-1996

Ez a hengeres: http://shop.bardiauto.hu/Images/ProductCodePictures/F/NWKEP/F/FE/FEBI17/FEBI17922.JPG

Ez szintén ugyan az a keresés, de AMG-s motorszámot ír, meg azt, hogy AUDI, VW, SKODA, SEAT-ba jó, és 87 fokon nyit. Akkor most mi a fene van. Az én autóm 99-es, de a motorszában 135M van. Ez megfelel az AMG-nek?? Mert ehogy itt látom, 98 utáni feliciák AMG, AMH,stb motorkódúak. Startauton is megnéztem. Kalapszerű mihez jó: Felicia I és II, favorit, 105, 120.
Hengeres mihez jó: felicia (szerintük I és II is), Fabia, octavia, audi a2, stb, de nem szoci skodához

Ez egy kicsit hosszú lett. Összegezve: fingom sincs, de valószínűleg a drágábbik újabb skodákhoz valót fogom megvenni (ha jó ebbe a házba), mert valószínűleg modernebb, pontosabb, nem ereszt. Majd a végeredmény lesz a döntő.

áh.

Buék!
Előzmény: kutyus85 (7891)