Csáki79 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 3366
Szia!

Nekem is egy digitklímás autóm van, valamennyire szerencsém van vele, mert elö van készítve állófűtés támogatására. Nekem annyi volt a dolgom hogy egy 5 lábú relével a ventilátor egyébként gyujtásárámát állandóra kell kapcsolni, és a klímavezérlönek az egyik lábára 12 V-ot kell kapcsolni, és máris indul a digitklíma az elözö beállításokkal. Nekem azért volt erre szükség, mert a ventilátor nem 4 fokozatú volt, hanem egy tirisztoros v. tranzisztoros vezérlésű többfokozatú (7) végfok. Neked is meg kellene nézni, hogy milyen elötétellenállásod van. Ha csak sima 4 fokozatú, akkor egy teljesítményellenállás van sorba bekötve a motor elé, és attól függ a fordulatszám, melyik lábára kötsz rá 12 V-ot. ...de ha fokozatmentes, akkor mindenképp indittasd el a klímavezérlöt. Elvileg a klímát nem szabadna elindítani, mert az csak járó motor mellett kell hogy müködjön. Nem tudom, milyen autód van, mennyire inteligens a klímavezérlöd. A neten keresgettem eleget én is mire rátaláltam a sajátom bekötésére, lehet a te autódénak is van ilyen funkciója. Járj utána, hátha.
Előzmény: GalloG (3363)