Törölt nick Creative Commons License 2009.12.26 0 0 395

 

Sziasztok!

 

BUÉK mindenkinek

 

Az épület hibáknál tartottam. Ha már megvásároltuk a lakást és  látszatra minden szép és jó a hiba csak később derül ki, nem árt áttanulmányozni a szerződésünket.

Az eladó a vevővel köt szerződést. Sajnos minden lakás eladásnál az eladó próbál vajamilyen kerülő úton kibújni a garanciális javítások elvégzése alól, a jelen lakhelyemen is ez a gond.

A szerződében ki kellett volna térni a garanciális javításokra is lakáson belül és kívül egyaránt.

Tartalmaz valakinek a szerződése garanciális javításokra utaló hivatkozást vagy rendeletet esetleg vállalást?

Ha nem, akkor bele estünk a lavorba. Az eladó nem vállal kötelezetséget ill. nincs a szerződésbe rögzítve akkor saját költségen lehet rendbehozni a hibákat, esetleg a képviseletet lehet megkérdezni, hogy tud e ajánlani vagy árajánlatot bekérni a hibák kijavítására, esetleg tanácsot kérni, mit tehet a tulajdonos ilyen esetben.

 

Olvastam a pince garázsok beázási problémáját. Sajnos erre nem tudok mit mondani, csa azt hogy kivitelezési hiba amit nem lehet rendbehozni.

Ötletem van de majd azt legközelebb.

 

BUÉK.