exDínó Creative Commons License 2009.12.21 0 0 212

Bocs, régen jártam erre:

 

"Óránként került egy újabb szint zsalu az alsóbb fölé? Gondolom, 1 óra alatt nem lehet csúszózsaluzást alkalmazni."

Félreérthető voltam, elnézést. Nem óránként betonoztunk, hanem egy lépcső betonozása volt annyi idő pumpával :). Visszanéztem a fotókat, és leírom pontosabban az eseményeket:

- pincealap betonozása

- vasalat felépítése

- két táblamagasságban (180cm) zsaluzás, majd betonozás pumpával

- a megkötés után kizsaluzás, majd a harmadik zsaluszint felépítése után a végleges magasságra betonozás.

Tehát rosszul emlékeztem, valójában két lépcsőben történt. Arra viszont már nem emlékszem, hogy ennek volt-e valami spéci oka.

 

"- Annyival nagyobb gödröt emeltettetek ki tehát, hogy kívülről is lehessen a falaknál dolgozni?"
Igen. Az árakkal kapcsolatban: nem úgy terveztem, de a régi ház bontására hívott gépes felajánlotta, hogy ha már úgyis ott van a nagy géppel, akkor tűzzük ki gyorsan, és olcsón kikapja a pincét is. Valami 50e körüli összeget kért érte emlékeim szerint...

 

"Csak tartófalakat betonoztatok, vagy körbe az egészet?"

A pincénk egy betonkocka :) (na jó, a födém PTH, de azon is van beton). Szerintem felesleges kavarni a dolgokat, zsaluzni is nehezebb és lassabb. Döntsd el, hogy melyik a szimpatikus, és  csináld az egészet abból.

 

"Még mielőtt a falhoz ér az ember: a vasalás kapcsolódott az alaphoz?"

Nem teljesen értem, hogy milyen falra gondolsz. Természetesen a nem alápincézett rész alapja, a pincefal, koszorú,..stb vasalata össze van kötve, a szükséges helyeken lépcsözve,...stb.

De ezt a terveződ/statikusod majd úgyis előírja.

Előzmény: zmrzlina23 (198)