drbarta Creative Commons License 2009.12.15 0 0 46657

Tokaj Grand Tour Szeged

Nem jegyzeteltem, csak néhány benyomás:

Nekem is kicsit csalódás volt 1-2 beharangzott borász(és borainak:) tavolléte pl.Szepsy

Azért így is szenzációs volt

 

 

Bott-pince-nagyon szeretem a letisztult, sallangmentesen gyümölcsös stílusukat, vitális, lendületes, vibráló savvilágukat. A 08-as borok még nagyon fejlődésük elején vannak, lehet hiányzik belőlük az eddig megszokott maradékcukor kerekítő hatása. A Csontos mindenesetre így is a kedvencem volt száraz témakörben.

 

Kikelet-pince-nem sok tapasztalatom volt eddig velük, jópofa , jóhumorú páros, újszerűen élénk, üde gyümölcsösséggel megáldott borok, játékosak, elegánsak, nagyon finomak. A pult alóli aszú pedig rendelkezik azzal a bizonyos mesteri sav szerkezettel, amit csak néhány másik borban sikerült eddig észlelni.Fenséges.

Mindenképp felkeltették az érdeklődést.

 

Dorogi pince

Barta pince-mindkét pincénél volt szerencsém kissé szokatlan, rusztikusabb, porosabb-ásványosabb borokhoz, kicsit furcsa de nem rossz

 

Demeter Zoltán-A két birtokbor is rendben van, de azok azért annyira mélybenyomást nem tettek.Viszont a főbor 07-szenzációs formában volt, még sokkal jobban tetszett, mint nyáron, koncentrált, mégis könnyed, lehengerlő, mégis elegáns, és az a bizonyos lendületes, de soha nem éles, hosszú, hibátlanra csiszolt savak(a Kikelet-aszúban is ilyen volt)-mindenképp az est bora

 

Klasszikusabb stílusú aszúk közül a kedvencek

-Patricius 5 putt 2000-ez volt a kedvencem, komplexitásával és harmóniájával fog meg

-Disznókő 5 putt 2002-ez pedig a dinamikával, kicsit talán túl lendületes is

 

 

Mindenképp szenzációs kóstoló volt, jónéhány 8p(1-2 akár az feletti) körüli tétellel.