Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 121258
Köszönöm a kimerítő választ !
Sokmindenben megerősítettél, de még a definiatíve tudásszomjamat is kielégítetted. ;-)

Azt én is érzem/éreztem, hogy a tourbillon-nak sok értelme a mai finommechanika által elérhető pontosság mellett nem nagyon van. Ám mégis annyira érdekes ez a megoldás, hogy igyekszem megismerni, valamint egyre jobban vonz egy ilyen óra.

Utánaolvasataim kapcsán futottam bele ebbe, a felvetett karusszel-tourbillon besorolási különbségbe.
Egy e-mail kapcsán, amit a PTS szerkezetgyártótól kaptam, amikor a tourbillon szerkezeteik árai felől érdeklődtem. Ami egyébként imígyen szólt : "...Thanks for your interest on the watch mov'ts. Kindly note ST-1201-1 and ST-1206 are not tourbillon. They are 12-hour karrousel. Please find the prices as below:" ... és utána jöttek az áraik.


Én is először csak értetlenkedtem rajta, ezért is kérdeztem rá itt konkrétan.

.

Már csak azért is jó felvetésnek érzem, merthogy ha ez fogalombéli különbséget jelentene, akkor nemhogy az U.N. Freak vérezne el a tourbillon besorolásban, hanem a híres-hírhedt BLU-féle hármas tourbillon is csak dupla-karusszelre-szerelt-szimpla-tourbillon lehetne. :-D
Előzmény: APT (121256)