Wauhaus Creative Commons License 2009.12.10 0 0 132

Bár most már nem kell naponta megtennem ezt az utat, viszont a költségek kb. egálban vannak az autóközlekedéssel akkor, ha csak Bp-n vennék igénybe helyi tömegközlekedés + 2x300 Ft-ját (ez a durva: egy főnél már egál!). Igaz, ha rászámoljuk az amortizációt, azzal drágább az autó.

 

Az előző munkahelyem Angyalföldön volt, én pedig a Nagykörút mellett lakom Bp-n. Ez kb. 5 km-es távolság, tehát nem vészes, bár gyalog több, mint egy óra. Azonban tömegközlekedéssel is igencsak konvergált a 3/4 órához ennek az útnak a megtétele, a bérlet ára pedig az időszak végén 8 rugó körül/felett volt, és másra nem nagyon használtam a BKV-t, mint munkába járásra (a lakóhelyemtől szinte minden fontos dolog elérhető gyalogosan). A munkába járás olcsóbb volt autóval, és 20 perc alatt megvolt, ráadásul nem kellett kitennem magam olyan emberhez méltatlan körülményeknek, mint amikor koraeste hazafelé, a ritkított 4-6-os villamoson rendszeresen halkonzerv-effektus volt. Úgyhogy ennek megfelelően BKV-bérletem mostanában nem volt.

Előzmény: Geyza (129)