ghepard Creative Commons License 2009.12.09 0 0 43
Nekem eddig 3-szor volt úgy nagyon erőteljesen..

Először a hallóka viselésétől, gondolom, mert akkoriban (1980-as években valamikor) hordtam kb 4-5 évet, mondom aztán soha többet (de nem csak a fülzúgás miatt tettem le). Valahogy aztán elmúlt, nem is emlékszem hogyan, miért - lehet csak úgy magától, mert már nem hordtam a hallókát.

Másodszor 2005 elején a fejhallgatótól (azt akartam Karácsonyi ajándékként, hogy a fene enné meg, pedig akkor már kisérletezgettem a saját hangommal és nem gondoltam, hogy a külső hang nekem annyira árt). 10-15 nap alatt csaknem kinyírtam magamat vele (de mesés volt amiket hallottam vele), azóta nem is volt rajtam - ez 5 év már most és azóta semmi gondom. Csak mostanában hallgatok a melóban egyszer egy számot egy nap (mindig ugyanazt - ez mindig jó érzéssel tölt fel), vagy 3-4-szer egy héten - ez kb 3 perc naponta. Többet nem merek - de nekem ez is nagy élmény. Ez a fülzúgásom úgy 1 hónap alatt múlt el. Sokat hangoskodtam a fenti hangokkal. Az iiiiii, nnnnnn, mmmmm meg aztán pihenésként mást is, mindenféle kombinációt. Nem lehet igen soká próbálgatni, mert nagyon erős rezgést generál és így bárhonnan elsöpörheti lassacskán a lerakódást - és lecsitulhat a moraj, csengés stb. Ezek a hangok a legjobban fennt rezegnek - szem, orr, fül és úgy az agy az egész arc. Fejre is álltam, ütögettem is a fejemet, gyorsan mozgattam ideoda, befogtam az egyik orrjukamat, majd a másikat, majd az egyik fülemet, még fejre is álltam. Majd az egyik fülemet és az egyik orrlyukamat stb stb. Mindent megpróbáltam, persze mindig hang kiséretében. Aztán már úgy két hét után észrevettem, hogy nappal nem cseng. Ha mi a csuda, miért nem. Na mondom akkor fogom lesni, hogy mikor kezdi el éjjel. Feküdtem, de nem aludtam gyakorlatilag 1 hétig - csak egy egy órácskát itt ott. De nem jött, már aztán éjjel sem. De folytattam még a bohóckodást egy pár napig......

Harmadszor valamikor az idén januárban, mikor kezdtem szemtornázni (egyébként azóta nem is volt rajtam a szemüveg, vígan elvagyok nélküle mindenhol) és hátrafelé járással próbáltam rendberakni (ez segített a szemnek is, amint kiderült) a nyaksérülésemet, amit a focin szenvedtem el. Egy éjjel felriadtam (nemsokára elalvás után), mintha mélyben egy női kórust hallottam volna. Ki is mentem, hogy az asszony nem beszélget-e valakivel. De aztán mikor aszonta, hogy nem - eszembe jutott, hogy nem is hallottam volna (mivel most valami 75dB a hallásküszöböm). De aztán rájöttem, hogy elzsibbadt a nyakam, mert kitámasztottam az összenyomott vánkussal és aztán szinte valamiért a vér lüktetését hallottam (legalábbis nagyon azt hiszem), mert ezt ellenőriztem párszor - megvártam míg elzsibbad és figyeltem - és valóban elkezdődött a női kórus koncertje egy bizonyos idő után. Azóta már nem volt egyszersem, mert már nem támasztom úgy a nyakam. Ha mégis elalszok, mint az ablakos és nem forgok, akkor itt ott nagyon halkan valami morajt hallok, de ha megfordulok másfelé elmegy. Nagy ritkán ez van.........

A fülzúgásnak millió oka lehet, ezért senki se tud igen segíteni, mert nem tudni pontosan mitől is van. Nekem véletlenül sikerült kimásznom belőle 3-szor is. Lehet az élet még tartogat nekem is egy két fülzúgást, aztán majd megint meglátom, hogy mi lesz. Egyébként a Fülzúgás, gyógyítható? című topikban leírtam tapasztalataimat több hsz-ban is........ Ma már foglakozhatok egy kicsit a fülemmel is, mert már nem kell mennem kontrollra, 2005-ben egy kis meglepetés ért.........
Előzmény: Törölt nick (42)