fransis2000 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 34
Úgy gondolom, hogy ezzel a likkel hozzájárulhatok néhány nem értés ill. félreértelmezés feloldásához: http://www.mobilhazak.extra.hu/engedely.html

Itt megtalálható, (érdemes átfutni annak akit ez érdekel), hogy miért esik az Étv (építési törvényünk), az arra épülő OTÉK és az azt tovább szabályozó Ötm miniszteri rendelet hatályán kívül a mobilház.

A mobilház nem attól mobil, hogy van vagy nincs kereke. A világon gyártott mobilházak igen kis része rendelkezik ezzel. Nálunk az angol mobilházak váltak leginkább ismertté, azok valóban kerekesek. Kizárólag a telepítés helyén van a keréknek némi jelentősége, könnyebb a helyváltoztatása. Ez is csak akkor előny, ha gyakori az áttelepítése, azt követően csak ronda, csak költség az alváz, a gumik cseréje stb.

Mivel a mobilház, irodakonténer, lakóhajó stb. egy hordozható és nem helyhez kötött 'mobil' létesítmény, ezért nem lehet lakáshitelt és egyebet sem rá kérni. Nem vehető ingatlan nyilvántartásba sem, mert lehet, hogy holnap áttettem a Mátrába a mobilomat vagy kivittem Malorkára.

Nem kell lakhatási engedély sem, nem is kérhető, az tulajdonképen az építési engedéllyel megvalósult engedélyeztetés záró akkordja.

A helyhez kötött fogalom nem egy lecsavarozás vagy más stabil kötöttséget jelent. A helyhez kötött annyit jelent, földrajzilag behatárolható telekhez-, földrészlethez-, helyrajzi számhoz kötődik...
Ha felkeltettem az érdeklődéseteket, mindenképpen olvassátok át a fenti link oldalát.
Ott kitérünk a lap alján arra is, hogy a lakhatási helyett, hogy lehet bejelentkezni a lakcímnyilvántartásba és egyebekre... Onnan letölthetők a törvények, rendeletek is...
sby. f. j.

Előzmény: bazsamari (5)