.moha Creative Commons License 2009.11.21 0 0 242
...tudod, Kedves mindig  megtalál egy-egy gondolat, egyfajta örök párbeszéd magammal, folyamatosan játszódik bennem egy végtelen régi sanzon, valami megfoghatatlan vágy, hogy benne legyek minden megmásíthatatlan pillanatban, és a tudat, hogy minden megfoghatatlan pillanat bennem akar lenni...minden megihlet, és beépíti magát kerettelen életembe, és oly gyakran gurulnak szerte gondolataim, miként a feldőlt zsákból fordul ki a búzaszem milliónyi apró arcocskája...könyvben a lapok tánca, nekem angyali szárnysuhanás, és a rím-anyák szülte újszülött versek, minden nappal erősebb érzelmekre lobbantják szenvedélyes lelkem; csak táncolom mások zenéjét, csak megélem a szépet, s szomjazom hiányát, mint egy padlásszobában álmodozó cselédlány, ki olyasmit vár, ami nem jön el...az én lelkemben kottát ír egy süket zenész, és nem törődik törvénnyel, amely ritmust vagy félhangokat vezényel szigorú rendbe, csupán alkot és engem az sem érdekel, ha soha senki nem érti meg, miért szól oly hamisan a megelevenedő melankólikus „műremek”...s magyarázatom megint oly mezítlenül hagyja, bolondul igaz szavú lelkem, mert olyan védtelenre szelídít engem, hogy vállaljam ilyen vagyok mélyen idebent...Veled nem történik meg soha, hogy egyedül is beszélgetsz, jobb híján, önmagaddal? Millió és ezer kérdésed akad, s mintegy bolondok tükrébe, nézel önnön magadba? Kimondva és némán, zajongva és oltárcsendben cseppen le ajkamról a hang, vagy jajdul fel a lélekharang, amit magamat megnyugvásra inti, de nincs oly erős kondulása a józan észnek, ami léggömbbe kapaszkodó lelkemet a föld nehézkes talajára szögezhetné, vagy szelíd lánggá csitíthatná létem két végén égő gyertyaszálának kicsiny testét...de mondd, hová meneküljek magam elől, ha csöndemet keresem majd?